Hora Svaté Kateřiny

Vlek už mají připraven v obci Hora Svaté Kateřiny. „Jízdné na vlek se zdražovat nebude,“ sdělil včera zástupce provozovatele Helmuta Schmiedera. Nevyčerpaná jízdenka platí i letos. Pokud loni lyžař použil vlek například jen šestkrát, může na starou jízdenku jet ještě čtyřikrát. Loni byl kateřinský vlek v provozu jen necelé dva dny kvůli nedostatku sněhu.

Brandov

Obec Brandov prodala vlek Jiřímu Sýkorovi, kterému patřil pozemek k lyžování. „Režim pro lyžaře zůstane zachován. Provoz bude ale nadále záviset na klimatických podmínkách,“ řekl starosta Brandova Jiří Mooz. Sýkora zatím neví, kolik lyžař za vlek zaplatí. „Nyní řešíme revize. Připravujeme zařízení na zimu, aby vlek splnil předpisy a mohl fungovat,“ sdělil.

Meziboří

Jak budou vypadat ceny a další provoz zatím přesně neví provozovatelé lyžařského areálu Meziboří přesně. „V současné době připravujeme svah na zimu. O nabídce pro zimní sezonu se bude ještě jednat,“ uvedl předseda TJ Baník Meziboří Tomáš Herink.

Český Jiřetín

Milovníci prašanu se mohou také vydat do Českého Jiřetína. „Novinky letos žádné nechystáme. Zaměřili jsme se na zkvalitnění techniky pro úpravu sjezdovek. Ceny budeme tvořit během měsíce října, ale budou velmi podobné těm z minulé sezony,“ přiblížil letošní přípravy na zimu předseda TJ Rekreant z Českého Jiřetína Miloslav Štýbr.

Klíny

Největší lyžařský areál na Mostecku Klíny připravuje řadu novinek. „Počítáme s rozjezdem snowtubingu či s provozem lyžařské školy po celý týden. Máme připravenou i novou techniku pro zasněžování. Dvě šestimetrové věže pro umístění kanónu například zlepší dosah zasněžování, které bude i kvalitnější,“ sdělil David Lancinger z lyžařského areálu Klíny. Lepších podmínek se dočkají i běžkaři. Ceny budou podle slov Davida Lancingera mírně upraveny. „Cena ve všední den se příliš nezmění, spíše o víkendu. Chceme nalákat návštěvníky i na lyžování ve všední dny, proto se budou ceny jízdného lišit,“ dodal.

Jak se dostat na hory?

Na hory sveze lyžaře opět víkendová rekreační autobusová linka Litvínov - Klíny - Český Jiřetín a zpět. „Skibus bude fungovat v nezměněném rozsahu jako loni,“ řekl Milan Fencl z litvínovské informační turistické služby INTUS. Jízda do Klínů bude stát 15 korun, do Českého Jiřetína 25 korun. Děti do 10 let pojedou zdarma. Při dobrých sněhových podmínkách a s minimálně deseti platícími cestujícími pojede skibus každou sobotu, neděli a o jarních prázdninách. Podle Fencla se uvažuje i o zřízení skibusu, který by vozil běžkaře na Dlouhou louku.