Společnost Crestyl si nechala v centru Mostu postavit za více než jednu miliardu korun obchodní komplex Central Most, otevřený v květnu. Obě budovy stojí blízko u sebe. Crestyl se tak stává po mostecké radnici nejvlivnějším vlastníkem budov ve středu města.

Už v květnu řekl Deníku Omar Koleilat, generální ředitel Crestylu, že společnost má dost peněz, aby koupila další komerční objekty v okolí Centralu. Smlouvu o koupi hotelu uzavřeli zástupci RING Group a Crestylu 11. června. Nový vlastník převezme hotel koncem září. „Naším cílem je pokračovat v rekonstrukci, která byla úspěšně započata současným vedením hotelu a vybudovat kongresový sál, který bude v souladu se zvyklostmi a standardy v Evropě,“ uvedl Koleilat. Společnost chce zvýšit kapacitu hotelu a ubytovací standard. To podle Koleilata prospěje sektoru služeb ve městě a zatraktivní využití přírodního a kulturního potenciálu regionu v rámci cestovního ruchu.

Za kolik mostecká firma hotel prodala, není známo. „Je to součást obchodního tajemství,“ sdělil Deníku Dušan Matouš, mluvčí skupiny RING group. Ta se rozhodla opustit podnikání v ubytovacích službách a chce se věnovat svému hlavnímu byznysu – zejména autodromu a polygonu.

Hlavním záměrem Crestylu je nejen rekonstrukce interiéru pokojů, ale především rozšíření hotelu o kongresové centrum. Umožní variabilitu uspořádání plochy, kdy bude možné využívat celý prostor jako velký sál pro přibližně 400 osob nebo bude možné jej rozdělit na oddělené prostory pro menší akce či jednání. Současné vedení a personál zůstane podle Koleilata součástí hotelu i nadále s tím, že společnost hodlá vytvořit několik dalších pracovních příležitostí v dodavatelské a manažerské oblasti.