Zmoklý dav, který sahal až k budově magistrátu, ve čtvrtekv 16.47 napochodoval do otevřeného nákupního komplexu v centru Mostu. Ochranka odemkla na příkaz investora brány dříve, než se plánovalo, aby lidé nestáli venku v lijáku. Mládež vyhecovaná moderátom křičela, že chce dovnitř.

Hlídači s vysílačkami se snažili první vlnu zákazníků usměrnit, aby se neušlapali. Krátce po otevření se zastavily přeplněné eskalátory. Lidé museli do patra po svých. Zavolaná údržba schody zprovoznila, pod dalším náporem se ale znovu zastavily.

„Je to jako na potvoru,“ zlobil se zaměstnanec centra. „Je to šílené. Je tu hlava na hlavě, skoro jsem se sem s kočárkem nedostala. Bude to ale super,“ prohlásila v záplavě lidí Blanka Bihunová. „Tolik lidí jsem nečekala,“ svěřila se seniorka Zdeňka Reidlová. „Lituji, že jsme s dcerou dorazili pozdě a to hlavní neviděli. Přijeli jsme až z Loun a moc se dovnitř těšíme,“ řekla Veronika Pastyříková, rodačka z Mostu.

Dvě hodiny před otevřením pro veřejnost se v komplexu setkalo na oslavě přes sto vybraných V.I.P. hostů - zástupci investora, místní politici s rodinami, podnikatelé.

„Řada obchodů přichází do Mostu až díky Central Most. Nejbližší srovnatelné obchodní centrum se nachází až v Praze nebo v Německu,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem obchodního centra.

„Přeji Mostečanům, aby se jim tu líbilo,“ prohlásila náměstkyně primátora Hana Jeníčková, která s Koleilatem centrum oficiálně otevřela symbolickým přestřihnutím pásky. Hosté pak odešli na raut do městského divadla, kde hrála k poslechu kapela.