Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v mosteckém regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Nejvíce hlasů posbíral Karel Kaliba z Koporeče na jihu Mostecka. Vystřídal řadu povolání, než zakotvil u toho, co jej skutečně baví. Po absolvování umělecké školy se živí sochařinou a štukatérstvím. V ateliéru vytváří předlohy pro sochy odlévané z betonu na zakázku, ale často si se sochařskou hlínou hraje jen tak pro radost. V jednom z pokojů v jeho domácnosti tak můžete vidět třeba vymodelovanou hlavu Jeana Paula Belmonda.

"Má práce je i mým koníčkem.“

Aktuálně restauruje pomník svatého Jana Nepomuckého pro nedalekou obec Polerady. Pod jeho rukama už prošlo i několik historických domů v Teplicích či Žatci, kterým navrátil dřívější vzhled, nebo třeba štít ústeckého muzea.

Na panu Kalibovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Díky tomu se dostal také do soutěže. Nominovala ho tam Miloslava Hájková z Nemilkova. „Jedná se o opravdu šikovného řemeslníka. Jsem ráda, že zvítězil,“ říká Miloslava Hájková.
Jak s odměnou od Velkopopovického Kozla Karel Kaliba naloží? „Velkou část určitě rozdám mezi lidi, kteří se mnou spolupracují,“ odpověděl Kaliba.