Tato dceřiná společnost amerického Caterpillaru chce v Triangle postavit opravárenský a montážní závod. Centrum bude zaměřeno na opravy průmyslových plynových turbín a plynových a dieselových motorů. Opravovaná zařízení jsou používána jako pohony pro kompresory, čerpadla a generátory pro výrobu, zpracování a potrubní přenos zemního plynu a surové ropy.

Opravárenská technologie bude umístěna v objektu o rozměrech 160 x 95 metrů a celkové zastavěné ploše 15 tisíc metrů čtverečních. Továrna má stát na pozemku v jihovýchodní části zóny Triangle poblíž silnice Žatec – Bítozeves. Tedy téměř na opačné straně zóny než tam, kde stojí dvojice japonských továren IPS Alpha a Panasonic.

Vyplývá to z dokumentace o vlivu záměru na životní prostředí, který nyní projednávají úřady. S dokončením výstavby továrny a zahájením provozu se počítá v příštím roce. Solar Turbines plánuje, že zaměstná v Triangle až 450 lidí, z čehož v administrativě by mělo pracovat 110 lidí a zbytek ve výrobě ve třísměnném provozu.

Opravárenské centrum bude přijímat od zákazníků plynové turbíny nebo motory, které přivezou nákladní auta. Před vlastními opravami budou turbíny a motory rozebrány na jednotlivé díly a různými technologickými postupy vyčištěny. Manipulovat s díly mají vysokozdvižné vozíky a jeřáby.

Společnost SolarTurbines je největší světový producent plynových turbín o výkonu 1 až 22 MW. V současnosti provozuje jen v Evropě, v Africe a na Středním východě několik tisíc turbín. Většina vykazuje 30 000 provozních hodin, a musí se proto podrobit povinné kontrole a generální opravě. A SolarTurbines plánuje, že právě tyto turbíny z Evropy, Afriky a Středního východu bude opravovat v zóně u Žatce. Díky své poloze tato nová továrna zkrátí i dopravní náklady a časové ztráty.