V obchodním domu Prior vznikne český supermarket GUT s německým zbožím. Využije volné prostory po zahraničním řetězci Billa, který svou prodejnu před třemi lety přestěhoval do komplexu s OBI. GUT získá v přízemí Prioru 1 200 metrů čtverečních, polovina pronajaté plochy bude prodejní.

„Obchod bychom chtěli otevřít v prosinci," sdělil Mosteckému deníku Patrik Kirov, jednatel společnost Gut alimentari. V prodejně má pracovat desítka zaměstnanců.

Prostory jsou zatím prázdné, musí se vybavit a zaplnit zbožím. Firma nakupuje potraviny v německých velkoskladech a svůj sortiment v Mostě hodlá rozšířit. Současná malá pobočka GUT u 14. ZŠ expanzi neumožňuje, proto ji firma do konce roku zruší a soustředí své aktivity do Prioru. „Je to pořád lukrativní místo," uvedl Kirov.

Delta. Tam se kdysi začínalo

Naproti Prioru vrcholí první etapa rekonstrukce Delty, nákupního a zdravotnického střediska, které je součástí mrakodrapového komplexu SHD-KOMES. V přízemí Delty vznikají prostory pro další zdravotnické služby.

Obchodní středisko Delta se opravuje.

Mostecká Delta se opravuje. Foto: Deník

V příštím roce se práce přesunou do již vystěhovaného 1. patra, kde začne přestavba interiérů pro budoucí komerční využití. „Prostory už byly zastaralé. Rekonstrukce je nutná," sdělil Aleš Havlůj, správce objektu.

Delta byla jedno z prvních obchodních center, v nichž po roce 1989 začaly vznikat prodejny místních živnostníků a firem. V 90. letech patřila Delta k nejrušnějším nákupním místům v Mostě, k nimž se řadila i tržnice na "Plecháči", kde je nyní komerční komplex Central. 

ZMĚNA NA OKRAJI MOSTU Změnou prochází mostecký Baumax, který vyprodal téměř všechno zboží. Antimonopolní úřad nedávno povolil převzetí 18 českých prodejen Baumax polským řetězcem Merkury Market. Baumax odchází z Česka, kde byl v posledních letech ve ztrátě a má v ČR 24 prodejen. Rakouská centrála Baumaxu v září uvedla, že její české obchody převezmou dva investoři. Tím druhým by mohl být konkurenční německý řetězec hobbymarketů OBI.