„Mohu potvrdit, že KFC tam bude stát," sdělil včera Jan Bohuslav, jeden ze dvou jednatelů mostecké firmy Profistar group. Ta budovu postaví, bude ji vlastnit a KFC tam bude v nájmu. Už je uzavřena smlouva o smlouvě budoucí s firmou AmRest, která provozuje restaurace KFC v České republice a dalších zemích Východní Evropy. Čeká se jen na územní rozhodnutí a stavební povolení. Možná ještě před zimou by mohla začít výstavba zázemí pro chodce a řidiče. KFC bude i s obsluhou do auta, takzvaný Drive Thru. Výhodou je rušná silnice v obchodní zóně mezi třemi velkými sídlišti, kde bydlí zhruba 30 tisíc lidí.

„Pro KFC je to nejlepší místo v Mostě," řekl podnikatel Jiří Zelenka, druhý jednatel Profistar group, který má v Mostě řadu nemovitostí a lidé ho znají i jako politika. Je přesvědčen, že Mostečané KFC uvítají. To, že bude nedaleko nového McDonalďs, nemá vadit. Oba proslulé řetězce rychlého občerstvení nabízejí jiné jídlo a v jiných městech jsou také blízko sebe.

„Nevnímám to jako konkurenci. Jsem rád, že tu bude i KFC," říká Jakub Bouda, provozovatel expandující mostecké restaurační sítě Bumerang Burger. Ta má pobočku v Mostě, Litvínově, třetí otevírá v pátek v Teplicích a další chystá v Ústí nad Labem.