Taková je nejen představa členů mosteckého klubu freestylového lyžování. Na své myšlence už pracují. Nefunkční koupaliště, ze kterého se ztrácela voda, si pronajali na pět let od obce a teď brigádníci areál čistí a připravují na stavbu jeho dominanty – skokanského můstku pro lyžaře, snowboardisty, skateboardisty či bikery. Využijí k tomu prázdný bazén. Se zkušebním provozem počítají od září, oficiální otevření má klub v plánu na jaře příštího roku.

V akrobacii jsou Češi dobří. Kdo by neznal olympijského vítěze Aleše Valentu či úspěšnou boulařku Nikolu Sudovou? Klub bude v Jumparku pořádat závody, tréninkové kempy, exhibice, výuku nebo koncerty. A co je důležité, otevřeno bude i pro veřejnost. „Cílem je propagace mladých a rychle se rozvíjejících sportů mezi širokou veřejnost a zabezpečení správného a organizovaného vývoje mladých talentů a vypěstovat tak co nejvíce olympijských nadějí,“ říkají o svých plánech Roman Dalecký s Antonínem Jarošem z vedení klubu.

V čem bude výhoda a jedinečnost skokanského parku? Dopadovou zónou nebude vodní plocha, jako tomu je jinde, ale bude tvořena molitanem. Využití bude celoroční. Něco podobného v Česku ještě není. „Bude to daleko příjemnější, nebude se tolik opotřebovávat vybavení. Voda dokáže být pěkně tvrdá. Jednou jsem si takhle při špatném dopadu natrhl plíci,“ prozrazuje mistr ČR Dalecký.

Na to, aby díky mosteckému klubu svět poznal možná dalšího olympijského vítěze v akrobatickém lyžování z prostředka Evropy, nejsou zapotřebí desítky milionů. „Tři sta tisíc jako základ dáváme ze svého,“ vypočítává Antonín Jaroš. S dalším půl milionem už se dá areál provozovat na úrovni a dohromady 1,6 milionu korun je zapotřebí, aby vše vypadalo naprosto podle představ freestylařů.