„Poslední tři roky jsme nezdražovali,“ dodala. Od září vzroste cena pro dlouhodobě ubytované studenty, krátkodobé ubytování i hosty. Cena pro dlouhodobě ubytované studenty se zvýší o dvě koruny na každém typu pokoje ve všech pěti kolejních budovách. Měsíčně tak student zaplatí zhruba o 60 korun navíc.

Například dvoulůžkový pokoj na koleji Klíšská K1 přijde nově na 2760 korun. Koleje nabízejí ubytování v cenách od 71 korun za den na vícelůžkovém pokoji v budově K3 v Jateční ulici (asi 2130 korun měsíčně) do 118 korun za den na jednolůžkovém pokoji v budově K2 v Klíšské ulici (asi 3540 korun měsíčně).
Za dva prázdninové měsíce správa opravila vstupní halu v budově K2 v Klíšské ulici, vyměňovala stará okna za plastová a v některých pokojích vyměnila nábytek. „Větší opravy byly vloni. Měnily se výtahy a rozvody vody a elektřiny,“ dodala Dundrová.

Zatím má ústecká univerzita lůžka na kolejích od září rezervovaná asi ze dvou třetin, část se ale ještě zaplní. „V září místa dorozdělujeme ve třetím ubytovacím kole. Týká se hlavně studentů z druhého kola přijímacího řízení,“ řekla ČTK pracovnice ubytovací kanceláře.