Příčinami delší uzávěry jsou podle mostecké radnice posunutí termínu otevření nákupního centra z počátku května na polovinu května a dokončovací práce na stavbě.

„Průjezd ulicí Jaroslava Průchy je povolen autobusům městské hromadné dopravy, sanitkám a hasičům, technickým službám a vozidlům stavby,“ upozornila mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

Investor již upřesnil dobu zprovoznění Central Most a režim parkování v podzemí komplexu. První tři hodiny parkování budou zdarma, čtvrtá hodina bude za symbolický poplatek 20 korun a od páté hodiny bude každá hodina za 50 korun. „Režim parkování jsme po dohodě s představiteli města nastavili takovým způsobem, který obyvatelům a návštěvníkům Mostu poskytne nejen dostatečný prostor pro nakupování, ale i pro to, aby mohli v klidu vyřídit potřebné záležitosti na místních úřadech,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem obchodního centra.

Nákupní horečka začne ve čtvrtek 15. května v 17 hodin, kdy vypukne slavnost k otevření komplexu.

Prodejci slibují program pro celou rodinu, akční slevy a soutěže. Show budou uvádět moderátoři Patrik Hezucký a Mahulena Bočanová. Pořadatelé vyberou z davu jednoho návštěvníka, který společně s moderátorem Patrikem Hezuckým symbolicky přestřihne pásku a oficiálně zahájí provoz obchodního centra u 1. náměstí v Mostě.

Prodejci v největším nákupním komplexu na Mostecku budou lákat obyvatele na slevy ženského spodního prádla, bezplatné ochutnávky specialit, soutěže o ceny, na dárky a klauny. Tržby mají zvýšit v dalších dnech exhibice hráčů billiard-hockey a koncerty revivalových skupin.