Firma bude v Žatci opravovat a renovovat plynové turbíny z celé Evropy i dalších zemí. Podle kraje již splnila všechny podmínky, na kterých se zástupci regionu a společnosti dohodli, proto s ní kraj v nejbližších dnech podepíše smlouvu o prodeji pozemků.

Solar Turbines je největším světovým výrobcem plynových turbín v rozsahu jeden až 22 MW. Největší část jejího výrobního portfolia tvoří instalace v sektoru ropy a zemního plynu, dále pak záložní energetické zdroje velkých odběratelů a aplikace pro lokální výrobu elektrické energie. Společnost vznikla ve Spojených státech v roce 1927, od roku 1981 je Solar Turbines dceřinou společností firmy Caterpillar. Nyní má Solar Turbines přes 6000 zaměstnanců, kteří se starají o více než 13.500 turbín instalovaných u zákazníků v bezmála stovce zemí světa.

Zóna Triangle je umístěna v areálu bývalého vojenského letiště u Žatce, které fungovalo do roku 1992. Patří Ústeckému kraji, který do ní spolu se státem od roku 2002 investoval kolem 2,5 miliardy korun. V současnosti v zóně působí jen japonské společnosti IPS Alpha vyrábějící obrazovky a Panasonic produkující televizory. Panasonic v zóně vystřídal společnost Hitachi, která v ní vyráběla jen krátce. Kromě Solar Turbines chce do zóny přijít i společnost Panattoni, která plánuje postavit závod na plastové díly automobilových palubních desek.