Zatímco v loňském roce litvínovské koupaliště na Koldomu navštívilo k začátku srpna na deset tisíc návštěvníků, letos jich bylo pouhých tři tisíce dvě stě.

„Počasí nám nevyšlo. Je nám to líto o to víc, že jsme byli, podle mého názoru, velmi dobře na návštěvníky koupaliště připraveni. Pravidelně jsme udržovali nejen vodní plochy, ale i zeleň, připravené je i rychlé občerstvení, funkční je skluzavka, hostům jsme připraveni nabídnout lehátka, i personálně je vše zabezpečeno,“ říká ke koupališti Jiří Hrabinský ze společnosti Sportas, která koupaliště provozuje.

Jednatel společnosti Sportas Miroslav Otcovský již začal uvažovat, jak návštěvníky na koupaliště přilákat i v chladném počasí.

„Chceme udělat něco pro to, aby na koupaliště chodili lidi nejen jen kvůli vodě. Pokud by bylo chladnější počasí, mohli by využívat nabídku jiného sportovního vyžití. Příští rok zjara bychom jim rádi nabídli tři hřiště na plážový volejbal a hřiště na pétanque. Uvažujeme o dalších vodních atrakcích a rodí se i jiné plány, vše je však závislé na penězích a rozhodnutí zastupitelů,“ dodává k současné nabídce jednatel Sportasu Miroslav Otcovský.

Pro milovníky koupání v Litvínově je dobrou zprávou, že se koncem srpna opět veřejnosti otevře plavecký bazén. Zatím v něm probíhají nutné opravy, úklid a na hosty čeká nová sauna.

Úbytek návštěvníků venkovních bazénu zaznamenal i mostecký aquadrom.

Letní bazény za první měsíc prázdnin navštívilo přes čtyři tisíce lidí, což je ve srovnání s loňskou sezónou pouhá pětina. Vloni jich totiž bylo přes dvacet tisíc.

Špatná sezona

„Letošní sezónu bezesporu negativně ovlivňuje neustále se měnící počasí. Během celého července nám dovolilo otevřít pouze devětkrát, přičemž největší návštěvnost jsme zaznamenali 12. července. To přišlo devět set šest návštěvníků,“ uvedl vedoucí Aquadromu Most Miroslav Svoboda.

Špatné počasí letos neumožnilo ani uskutečnit večerní plavání ve venkovních bazénech. O to více lidí ale využívá kryté bazény.

„Vnitřní bazény jsou na tom o něco lépe než vloni, letos přišlo dvacet tisíc osm set třicet lidí a vloni sedmnáct tisíc sto sedmnáct návštěvníků, ale celkově se letošní sezóna vůbec nedaří podle našich představ,“ doplnil Svoboda.