Organizátorem Severočeských farmářských trhů je občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum. Pomocnou ruku mu v podobě partnerství podalo statutární město Most a hrdým patronem je skupina Czech Coal. Severočeské farmářské trhy se ve všech třech městech konají pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové.

Klíčovými úkoly pro úspěch trhů bylo obstarat vhodný prostor a zajistit pro něj snadnou dopravní dostupnost. O splnění prvního úkolu se postarala skupina Czech Coal: „V Hipodromu spatřujeme do budoucna obrovský potenciál, máme s ním velké plány. Chtěli bychom jej otevřít Mostečanům a Severočeské farmářské trhy jsou první vlaštovkou, která by měla ukázat skryté možnosti, které se v něm lidem nabízejí. Jsme proto připraveni podpořit i další smysluplné projekty,“ uvedl k výběru místa Jan Dienstl, předseda dozorčí rady Hipodromu.

Na Hipodrom se ve dnech konání Severočeských farmářských trhů dostanou lidé snadno díky bezplatné kyvadlové autobusové lince, kterou zřídilo město. Autobusy budou jezdit v půlhodinových intervalech se zastávkami ve stanicích Náměstí Most, Most ČSM, Most DP a Hipodrom.

Odpověď na otázku, proč by lidé měli v sobotu přijít na Severočeské farmářské trhy, je nasnadě: nakoupí čerstvé a kvalitní potraviny přímo od místních výrobců. Nebudou mít pochybnosti o původu a jakosti surovin jako je tomu při nákupech v kamenných obchodech. K dostání budou sýry a jiné mléčné výrobky, uzeniny, česká vajíčka, čerstvý med, česká vína a piva, mošty, sezónní ovoce a zelenina, ale třeba také bylinky a sadba.

Vše potřebné o Severočeských farmářských trzích, včetně přesných dat jejich konání, naleznete na webových stránkách www.severoceskefarmarsketrhy.cz.