Unikátní projekt si klade za cíl zviditelnit vinařskou oblast Litoměřicka v očích veřejnosti a podpořit rozvoj vinařské turistiky, která si v této lokalitě své místo teprve hledá.

„Stezka měří přibližně 15 km a je napojena na již existující cyklostezky vedoucí podél řeky Labe na Litoměřické straně a využívá také výletní turistickou trasu vinoucí se úpatím vrchu Lovoš. Své návštěvníky seznámí s místními vinaři, kteří se pěstování vína dlouhodobě věnují, a zároveň je provede malebnými místy Českého středohoří," popisuje trasu stezky Karel Stejskal, člen občanského sdružení Békadilkoš, jež je realizátorem projektu.

Ke slavnostnímu přestřižení pásky dojde v 10h ráno v přístavišti v Litoměřicích.  Zájemcům budou předány mapky znázorňující trasu stezky, kterou si budou moci následně projít.

V 18h bude zahájen večerní program v Sauna Baru v Lovosicích, spojený s ochutnávkou místních vín a stylovou živou hudbou v podobě kapel Futur Swing, Bridge Band a LUS3. Pro návštěvníky je také připraveno vystoupení mistra České republiky v Sabragi, což je unikátní způsob otevírání šumivých vín. Všechny příznivce vína na tuto akci srdečně zveme!

Projekt Litoměřická vinařská stezka je realizován s finanční podporou Ústeckého kraje. Detailnější informace včetně trasy vinařské stezky jsou k dispozici na www.vinnastezka.cz.