Potrubní „čínská zeď“ plazící se jako had přes les Ressl spojuje tisíce mosteckých domácností s komořanskou teplárnou. Kovovým monstrem proudí teplá voda, v níž se koupe skoro celé město.

Dnes se dá říci, že lesní horkovod se stává dalším mosteckým unikátem. Zatímco mnohem mladší horkovody chátrají, na „rourodromu“ na Resslu jakoby se zastavil čas. „Tento tepelný napáječ je naším nejstarším zařízením. Pochází z roku 1964 a je z velmi kvalitního materiálu, nezaznamenali jsme dosud žádnou významnou poruchu,“ říká šéf teplárny Petr Jeník. Jiné horkovody na Mostecku, postavené v 80. letech minulého století, jsou nekvalitní a poruchové.

Přispěli k tomu i montéři, kteří se za socialismu nesnažili. Rourodrom na Resslu byl ale hýčkané dítě. Potrubí vyrobila světoznámá západoněmecká firma Mannesmann. Její umění asi přežije i paneláky. Milovníci přírody se s tím musejí smířit. Řečeno s Járou Cimrmanem: „Můžete proti tomu protestovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.“