Firma už začala se srovnáváním terénu a pokládáním inženýrských sítí, například kanalizace. Rover plastic, který v továrně plánuje vyrábět plastové díly do ledniček Candy, které se také vyrábějí v Podbořanech, zakoupila v průmyslové zóně přes dva hektary pozemků. Do městské pokladny tak přibude 3,2 milionu korun. V budoucnu by chtěla firma svůj závod v Podbořanech rozšířit.

„Podle slov majitelů firmy by se již příští rok v létě mělo začít s montáží vnitřního zařízení. Zaměstnání by v továrně měly postupně najít desítky lidí,“ sdělil starosta Podbořan Radek Reindl.

V průmyslové zóně Alpka již působí firma Conta, výrobce chladniček Candy, Izopol, který se zabývá výrobou a lisováním polystyrenu, společnost FTE Automotive, která dodává díly do automobilového průmyslu, firma Logit, která se zabývá výrobou textilních vláken a tkanin na výrobu koberců a americká společnost TRW Volant, jež vyrábí díly z plastových hmot.

Zóna je tak již téměř plná, dalším zájemcem o stavbu továrny je německá společnost Canatur, která by tam chtěla zpracovávat technické konopí.
„Prodej těchto pozemků zastupitelstvo zatím neschválilo, zastupitelé si vyžádali více informací o společnosti,“ přiblížil další vývoj zóny Karel Honzl, místostarosta města Podbořan.

Prioritou jsou nyní kasárna, tam bude směřován rozvoj podnikatelských aktivit. „Zóna je téměř zaplněná, nic nás netlačí k jejímu dalšímu rozšiřování.
Teď budeme směřovat nové zájemce o podnikání v Podbořanech do areálu bývalých kasáren,“ dodal Karel Honzl.