Klub chce letos prosadit, aby zastupitelé zařadili projekt do jednání o změně územního plánu města. Pak by Baník mohl se zahraničním investorem žádat úřady o povolení k výstavbě. Deníku to řekl šéf klubu Petr Kabíček. Teď se společně s investorem snaží získat podporu radnice. Minulý týden ukázali radním detailnější architektonický návrh areálu. Vedení města zůstává po výkladu opatrné.

„V tuto chvíli jsme vzali jen na vědomí, že tento návrh existuje, protože ještě není vyřešena řada otázek,“ řekl mostecký primátor Vlastimil Vozka. Na schůzce obě strany neřešily například budoucí majetkové vztahy. „Budou se vést další debaty,“ dodal Vozka. Město je menšinovým akcionářem klubu a nechce se vzdát kontroly nad projektem. Ten počítá s vybudováním podzemního parkoviště pod současným stadionem a tréninkovými hřišti. Nad parkovištěm má být nový stadion a vedle čtyři budovy ve tvaru válce, kde budou obchody a provozovny služeb.

Optimismus i obavy

Zástupce investora oznámil s odvoláním na průzkum trhu, že komplex se uživí a bude pro Most přínosem.

Vedení města o tom pochybuje. Vyžádalo si další podrobnosti o projektu. Podle primátora bude nutné řešit i vliv celého záměru na životní prostředí a dopravu.

„Ten projekt musí být životaschopný a ve prospěch občanů a sportu,“ uvedl Vozka. Radní se obávají mimo jiné větší hlučnosti. Podle nich je třeba brát ohledy i na místní obyvatele, kterým před lety vadila výstavba Tesca .

„Investor postupuje obezřetně. Nechce poškodit zájmy žádné skupiny obyvatel,“ sdělil Kabíček.