Mostecký úřad práce očekává, že nově vzniklá místa v obchodním centru Central Most se projeví v evidenci až po jeho otevření, tedy někdy v červnu. „V tuto chvíli sice byli uchazeči přijati na místa, ale jsou stále v evidenci. Z té budou vyřazeni až po nástupu do práce,“ dodal ředitel Malý.

V Nově otevřeném obchodním domě Central Most, který se otevře 15. května, vznikly tři stovky nových pracovních míst. Většinu budoucích zaměstnanců tvoří obyvatelé Mostu a blízkého okolí. „Central Most nabízí obyvatelům Mostu vedle nových obchodů také řadu pracovních příležitostí, což je pro náš region, ve kterém se nezaměstnanost pohybuje mezi 14 a 15 procenty, velkým přínosem. S ohledem na rodiny s menšími dětmi vítáme obzvláště možnosti uplatnění na částečný úvazek, kterých je v tomto regionu nedostatek,“ řekl Luboš Pitín, náměstek primátora Mostu pro ekonomiku, investice a informatiku.

Nejvíce pracovních míst nabídly firmy Datart, HYPER Albert, C&A a Intersport. V nové prodejně společnosti Datart získalo například zaměstnání 17 pracovníků na hlavní pracovní poměr, kteří byli vybráni ze zhruba 300 uchazečů. Tento stav bude postupně doplněn ještě o několik brigádních pozic.

V současné době se většina nově přijatých zaměstnanců zaučuje na ostatních pobočkách. Kde se aktivně připravují na zvládnutí provozu nové prodejny v obchodním centru Central Most.

Obyvatelé regionu dostali šanci na uplatnění i ve vedoucích pozicích. „Těší mě, že Central Most nabídl tolik pracovních pozic a že je obsadili a obsazují lidé z regionu,“ řekl Jiří Brichta, ředitel obchodního centra Central Most, který sám pochází z Chomutova.