V ulici Okružní doplní Repáčův hotel služby relaxačního střediska Tornádo Sport. Tříhvězdičkový hotel s výhledem na jezero Benedikt vznikne na palouku vedle Tornáda, které podnikatel vlastní. „Oslovují nás kluby, které k nám jezdí na letní a zimní soustředění a potřebují v blízkosti sportoviště vhodné ubytování,“ sdělil Deníku Repáč. Stavební úřad už na jeho žádost rozhodl o umístění stavby.

„Tento projekt je běh na dlouho trať. Podotýkám, že projekt neznamená ještě realizaci,“ poznamenal podnikatel. Součástí hotelu s kapacitou 68 lůžek bude i parkoviště.

Vedle paneláků pod litvínovským Májem buduje podobně velký tříhvězdičkový hotel firma O.K. POOL. Na čtyřpatrovou stavbu získala dotaci 74 milionů korun od Evropské unie (Regionální operační program Severozápad). Hotel má zlepšit kvalitu a nabídku ubytovacích a stravovacích služeb ve městě. Parkoviště obklopí zeleň. „Věřím, že tak omezíme přenos hluku z dopravy na sousední pozemky,” uvedl loni v září při podpisu smlouvy Jiří Ježek, dnes již bývalý jednatel O.K. POOL. Ježek, který je mosteckým zastupitelem, podíl ve firmě na podzim prodal.

Turistů je málo

„Minulý rok byl pro severní Čechy velmi špatný,“ řekl Miloslav Patera, ředitel mosteckého hotelu Cascade. I do Mostu jezdilo podle něj kvůli krizi a slevám v Praze méně turistů, zejména Němců. Cascade od ledna oslovilo 256 cestovních kanceláří a agentur, aby si klienty udrželo.

Ustrnutí cestovního ruchu připouští Centrum rozvoje turismu Mostecka (CRTM). Přesná čísla o návštěvnosti regionu nemá, vychází ze svých kontaktů: turistů nepřibývá. „Doufáme, že se jejich počet letos zvýší,“ sdělila Miroslava Vernerová z CRTM. To chce před hlavní sezónou vzbudit nový zájem o Mostecko na veletrzích turismu v Drážďanech, Brně, Praze a Hradci Králové.

„Vítám cokoliv, co pomůže zlepšit image regionu,“ reagoval na vznik nových hotelů ředitel hipodromu Miroslav Suchý, šéf komise cestovního ruchu při Hospodářské a sociální radě Mostecka.

Z programu Severozápad lze letos získat 1,2 miliardy korun na rozvoj cestovního ruchu v Ústeckém a Karlovarském kraji. Je to dost.
„Ukázalo se, že slabinou regionu je nízká úroveň ubytovacích zařízení,“ řekl Deníku Vojtěch Krump, mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.

Podle Patery má například Most vše, co turisty láká, hlavně své „dromy“. S nabídkou by se mělo dále pracovat, aby se tu víc lidí zdrželo na víc dní. Nadějí je i jezero Most a golfové hřiště. Hotely by se pak mohly specializovat na různé skupiny turistů.
„Je to běh na dlouhou trať,“ shoduje se Patera s Repáčem.