Obchodníkům se daří. Zákazníky už nejsou jen podnikatelé a manažeři. Bohatnou i střední vrstvy obyvatel se stabilní prací. Snadněji získávají úvěry od bank. Kdo nechce rodinný dům, žádá podobný luxus ve městě.

„Zájem o nadstandardní byty roste. Odhaduji, že tento trend bude pokračovat,“ říká makléř Petr Půta z mostecké společnosti Real Capital. Té se během jednoho roku podařilo prodat náročné klientele patnáct bytů v rekonstruovaném činžáku v ulici Chomutovská, odkud je výhled na hrad Hněvín.

Velký mezonetový byt 1 4 o rozloze 159 metrů čtverečních tam může dobře situovaná rodina koupit za dva a půl milionu. „Podle mého názoru zájem o nadstandardní byty potrvá dál,“ potvrzuje makléř Petr Kasal ze společnosti WS reality. Ta nabízí luxusní půdní byty na „Skupovce“. Jeden stojí až 2,6 milionu. Cena bytů ve staré zástavbě stoupá s výdaji, obětovanými majiteli na rozsáhlé úpravy. Proto jsou lepší byty k mání i v panelácích, kde převažuje levné bydlení. Na Moskevské stojí byt 1 4 i 1,5 milionu. Milionové jsou některé byty v „sedmistovkách“. Byt za více než dva miliony není problém koupit na třídě Budovatelů.

Nejvíce nadstandardních bytů prodává v Mostě společnost Crestyl. Ta si nechává na 1. náměstí stavět Rezidenci Odeon se stovkou bytů. „Doufáme, že do konce roku bude vše hotové,“ řekl šéf Crestylu Omar Koleilat.