VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Mostě vyrostou nové modelky a modelové

Most - Modelka Olga Šrůtová, která předváděla pro světové i české návrháře, otevírá v Mostě profesionální školu modelingu. Rodačka z Mostu se ve světě módy pohybuje již více než 15 let. Za tu dobu si vybudovala úspěšnou kariéru jak v Čechách, tak především v zahraničí.

28.1.2012 14
SDÍLEJ:

Olga Šrůtová.Foto: archiv O. Šrůtové

Pro jaké návrháře jste již předváděla a s kým se Vám nejlépe spolupracovalo?

Pracovala jsem například pro návrháře, jakými jsou Max Mara, Calvin Klein, Christian Dior, Giorgio Armani, z českých návrhářů pak Josef Klír nebo Klára Nademlýnská. Nejlépe se mi spolupracovalo s kosmetickou značkou Eddie Funkhouser New York, kdy jsme se s Eddiem a jeho týmem, po dobu přehlídek pořádaných po celém Japonsku, spřátelili.

Navštívila jste mnoho zahraničních měst, kde se Vám líbilo nejvíce?

Procestovala jsem spoustu evropských měst Monako, Paříž, Londýn, Miláno, Saint Tropez, Sardinie a další. Nejvíce k srdci mi však přirostlo Japonsko, které jsem procestovala téměř celé. Strávila jsem tam tolik času, že jsem se naučila i Japonsky. Mám ráda tamní počasí horká léta plná slunce,výbornou kuchyni, bezpečnost na ulicích a důmyslný sociální systém.

Co je na práci modelky zajímavé?

Zajímavé je právě to cestování. Navštívíte spoustu zemí, zdokonalíte se v cizích jazycích, naučíte se soběstačnosti a získáte sebedůvěru. Všechny získané zkušenosti následně zúročíte v celém svém životě.

Jaké jsou zápory?

Já se vlastně se žádnými zápory nesetkala. Snad jen odloučení od svých blízkých. Je třeba mít zdravý rozum, názor, za kterým si stojíte a za všech okolností zůstat sama sebou. Pak se vám všechny potencionální zápory této profese vyhnou.

Kdy a kde jste začala kariéru profesionální modelky?

V sedmnácti letech jsem odletěla přes prázdniny do Londýna, abych se zdokonalila v angličtině. Na ulici mě tehdy oslovil scout vyhledavač modelek tamní modelingové agentury s nabídkou pracovat pro ně, jako profesionální modelka. Po dokončení školy jsem se do Londýna vrátila, zůstala téměř rok a sbírala své první modelingové zkušenosti.

Nyní jste v Mostě založila profesionální školu modelingu Olga´s Models, pro koho je určena? Mohou se do kurzu přihlásit i chlapci?

Škola modelingu je určena pro dívky i chlapce, kteří by rádi pronikli do světa profesionálního modelingu. Naučíme je vše, co by měli jako začínající modelky a modelové umět a znát, aby se mohli v této profesi co nejlépe prosadit a uplatnit.

Dále pak i pro ty, kteří by se o profesionálním modelingu rádi dozvěděli více, chtěli se naučit jak pečovat o své vlasy a pleť, jak se správně líčit, dodržovat vhodnou životosprávu, zvýraznit své přednosti a naopak potlačit nedostatky a získat kurzem zdravé sebevědomí.

Předpokládám, že ve škole modelingu uplatníte Vaše zkušenosti. Co se zájemci v kurzu naučí? Jaké cíle si škola stanovila?

V modelingu se pohybuji 15 let, tudíž jsem ráda, že budu moci předat své zkušenosti, které jsem po tuto dobu získala, začínajícím modelkám a modelům. Naučíme je chůzi po mole a správné držení těla, jak pózovat před fotoaparátem, jak o sebe správně pečovat, ať už správnou péčí o vlasy a pleť, tak i z hlediska zdravé stravy a pohybu. Dále budou v kurzu mimo jiné lekce angličtiny a samozřejmě psychologie, kde je naším cílem připravit dívky a chlapce na profesionální modeling, jelikož většina nemá představu, co je v zahraničí ve světě velkého modelingu čeká a většinou mají velmi zkreslené představy. Naším cílem je nejen vyškolit dobré modelky/ly, ale také je připravit na práci v Čechách i v zahraničí.

Kdo kurz povede?

Kurz povedou odborníci s dlouholetou praxí ve svých oborech. Zmínila bych například pražského fotografa Filipa Matušinského, který fotí především známé celebrity a modelky a focením pro modelingové agentury se zabývá mnoho let. Dívkám a chlapcům nafotí nejen profesionální fotografie, ale též jim osvětlí, jak se před fotoaparátem chovat.

Co absolventi kurzu získají?

Všichni absolventi získají již zmíněné profesionální fotografie do tzv. booku. Dále pak certifikát Profesionální školy modelingu Olga´s Models o úspěšném absolvování kurzu a set karty obsahující fotografie modelky s jejími údaji o výšce, mírách, barvě vlasů a očí a budou nafoceni do Magazínu OC Central Most. Nejlepší z našich absolventů mohou získat profesionální smlouvu s naší partnerskou pražskou agenturou Bohemia Model Management, která je jednou z nejprestižnějších v České republice.

Jedna z dívek a chlapců se stanou „Tváří OC Central Most“, který je též naším partnerem a budou jej reprezentovat po dobu jednoho roku při focení kampaní i na módních přehlídkách. Právě v OC Central Most se bude odehrávat první módní přehlídka našich absolventů.

Podle čeho budete modelky do kurzu vybírat? Jsou stanovena nějaká kritéria, co by měla modelka splňovat?

Naší prioritou je připravit budoucí dívky a chlapce pro dráhu modelek/lů. Pro nejlepší z nich získat smlouvu se zmíněnou pražskou modelingovou agenturou. V tomto případě budou kritéria na výšku, věk a míry jiná, než při výběru „Tváře OC Central Most“, kdy dívka /chlapec musí být především líbivým typem, který zaujme většinu lidí. Co se kritérií týká, sehrává svou roli také věk. Nemůžeme očekávat stejné míry a výšku u 14leté dívky, která je ve vývinu a nemá ještě ustálenou výšku, jako u 23leté slečny. V tomto ohledu jsou požadavky na míry i výšku individuální.

Kdy a kde se uskuteční první casting do školy modelingu?

Zahajovací casting do kurzu se uskuteční 3. března ve 14 hodin v Bussines centru (bývalé Báňské stavby Most) v 6. patře, v prostorách tanečního studia Kamily Hlaváčikové.

Autor: Miroslava Huláková

28.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 35 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři VEDOUCÍ ÚDRŽBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ ÚDRŽBY, POŽADUJEME:, - praxe min. 3 roky na odborné pozici, - manuální zručnost, - zkušenost s vedením menšího týmu, - flexibilita, ochota pracovat na směny, So/Ne, během odstávky výroby pro účely údržby, - samostatnost, důraz na pečlivost, zájem o zlepšení procesů, - podpora inovativních nápadů (zlepšovací návrhy) , - orientace na cíle společnosti a kvalitu práce, NÁPLŇ PRÁCE:, - provádění údržby výrobní linky, strojních zařízení, - koordinace externích oprav a servisu zařízení s dodavateli, - příprava harmonogramu odstávky a plánování odstávky ve výrobě pro účely pravidelné údržby, - příprava podkladů pro zajištění nákupu náhradních dílů, - spolupráce s vedením podniku na realizaci investičních projektů, - vedení menšího týmu pracovníků údržby (2 pracovníci), - zodpovědnost za dodržování pravidel BOZP na pracovišti dle platných předpisů, - úzká spolupráce s výrobou, NABÍZÍME:, - zajímavé a nadstardantní platové ohodnocení v závislosti na plnění cílů, - práce ve stabilní nadnárodní společnosti, Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, sick days, možnost dalšího rozvoje a vzdělávání, mobilní telefon, HLÁSIT SE: Zelingerová Kateřina, tel.: 413 034 184, e-mail: katerina.zelingerova@icopal.com, volat od 7:30 do 16:00 hod., e-mail: katerina.zelingerova@icopal.com, osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Icopal vedag cz s.r.o. -1, 436 01 Litvínov 1. Informace: Kateřina Zelingerová, +420 413 034 184.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ / KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ / KA, Požadavky:, - praxe v oboru výhodou., - komunikativnost, slušné vystupování, - prac. doba: střídání ranních a odpoleních směn systémem dlouhý a krátký týden (sobota každá druhá, neděle zavřeno) ranní je od 4:30 - 12:00hod, odpol. 11:00 - 17:30hod., Zaměstnanecké výhody:, - 13. + 14.plat, - výrobky za zvýhodněné ceny, HLÁSIT SE: Michal Oertel tel. 774 687 255, volat PO-PÁ od 8.00-18.00hod. Pracoviště: Pracoviště most, 434 01 Most 1. Informace: Michal Oertelt, +420 774 687 255.

Výroba - Ostatní strojírenští technici TECHNIK ROTAČNÍCH 27 200 Kč

Ostatní strojírenští technici TECHNIK ROTAČNÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK ROTAČNÍCH STROJŮ, Náplň práce:, - Zpracování podkladů pro nabídky a rozpočty pro jednotlivé zakázky, - Zpracování revizních nálezů na opravy, - Vypracování technické dokumentace, - Spolupráce s projektanty při technickém řešení zakázek, - Příprava podkladů pro fakturaci, - Zodpovědnost za materiálně technické zabezpečení zakázek, Požadujeme:, - SPŠ strojní , - uživatelská znalost práce s PC ( MS Office, Outlook, Internet), - praxi na obdobné pozici všeobecný rozhled, - zodpovědnost, diskrétnost, spolehlivost , - flexibilita a odolnost proti stresu, Zaměstnanecké výhody: zpracování podkladů pro nabídky a rozpočty pro jednotlivé zakázky, zpracování revizních nálezů na opravy, vypracování technické dokumentace, spolupráce s projektanty při technickém řešení zakázek, příprava podkladů pro fakturaci, zodpovědnost za materiálně technické zabezpečení zakázek, HLÁSIT SE: Janatová Petra, tel.: 476 765 226, e-mail: petra.janatova@bilfinger.com, osobně po telefonické domluvě. Pracoviště: Bilfinger euromont a.s. - unipetrol rpa, 436 01 Litvínov 1. Informace: Petra Janatová, +420 476 765 226.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 22 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci EXPEDIENT/ -KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: EXPEDIENT/ -KA, POŽADUJEME:, - min. SŠ vzdělání s maturitou, obchodního popř. stavebního směru výhodou, - výborná znalost práce na PC, znalost MS Office (Excel, Word, Outlook,...) , - samostatnost, pečlivost, spolehlivost, zodpovědnpst, ochota vzdělávat se, - kultivovaný písemný i mluvený projev, - pracovní doba - dvousměnný provoz (od 6:00 do 14:30 hod. a od 8:30 do 17:00 hod.), - AJ/NJ výhodou, NÁPLŇ PRÁCE:, - telefonická i přímá komunikace se zákazníky, - poradenství při prodeji výrobků BEST, - prodej výrobků BEST, - vystavování prodejních dokladů, Zaměstnanecké výhody: zázemí zavedené firmy, závodní stravování, výhody zaměstnaneckého programu od O2, dobré finanční ohodnocení, HLÁSIT SE: Nováková Lenka, e-mail: novakova@best-as.cz. Pracoviště: Best, a.s.-1, 434 01 Most 1. Informace: Lenka Nováková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlevo je Petra Maňáková a vpravo její spoluhráčka a brankářka Dominika Müllnerová. Těmito úsměvy obě hýřily po zisku šestého českého titulu v řadě, který slavily v mostecké sportovní hale.

Liga mistrů? Je to sen, ale nesmutníme, říkají opory Černých andělů

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Nejlepší sklizeň za tři roky? Lidé se mohou těšit na sladké a levnější ovoce

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Po dvou hubených letech se pěstitelé ovoce opět těší na úrodu, která má být vzhledem k slunečnému počasí hojná. Navíc v předstihu proti minulým rokům. Oproti pětiletému průměru by se tak mělo sklidit asi o pětinu ovoce více.

Bezpečnost chodců zvýší nový ostrůvek na přechodu Pod Lajsníkem

Most - V ulici Pod Lajsníkem v Mostě mají chodci k dispozici nový ostrůvek, který má zvýšit jejich bezpečnost. Výstavba byla součástí dopravních úprav šesti městských přechodů, která zahrnovala i nové osvětlení „zeber“. 

Tip na víkend: Na Matyldě se budou v neděli potit triatlonisté

Most - Neděle 22. července, rekreační areál Matylda v Mostě, Český pohár v terénním triatlonu Krušnoman + speciální závod pro děti, od 8.30 hodin.

Noční požár v Louce: S hořícím autem v dílně byly i tlakové lahve

Louka u Litvínova – Plné ruce práce měli hasiči v noci na pátek 20. července v Louce u Litvínova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT