VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Mostě vyrostou nové modelky a modelové

Most - Modelka Olga Šrůtová, která předváděla pro světové i české návrháře, otevírá v Mostě profesionální školu modelingu. Rodačka z Mostu se ve světě módy pohybuje již více než 15 let. Za tu dobu si vybudovala úspěšnou kariéru jak v Čechách, tak především v zahraničí.

28.1.2012 14
SDÍLEJ:

Olga Šrůtová.Foto: archiv O. Šrůtové

Pro jaké návrháře jste již předváděla a s kým se Vám nejlépe spolupracovalo?

Pracovala jsem například pro návrháře, jakými jsou Max Mara, Calvin Klein, Christian Dior, Giorgio Armani, z českých návrhářů pak Josef Klír nebo Klára Nademlýnská. Nejlépe se mi spolupracovalo s kosmetickou značkou Eddie Funkhouser New York, kdy jsme se s Eddiem a jeho týmem, po dobu přehlídek pořádaných po celém Japonsku, spřátelili.

Navštívila jste mnoho zahraničních měst, kde se Vám líbilo nejvíce?

Procestovala jsem spoustu evropských měst Monako, Paříž, Londýn, Miláno, Saint Tropez, Sardinie a další. Nejvíce k srdci mi však přirostlo Japonsko, které jsem procestovala téměř celé. Strávila jsem tam tolik času, že jsem se naučila i Japonsky. Mám ráda tamní počasí horká léta plná slunce,výbornou kuchyni, bezpečnost na ulicích a důmyslný sociální systém.

Co je na práci modelky zajímavé?

Zajímavé je právě to cestování. Navštívíte spoustu zemí, zdokonalíte se v cizích jazycích, naučíte se soběstačnosti a získáte sebedůvěru. Všechny získané zkušenosti následně zúročíte v celém svém životě.

Jaké jsou zápory?

Já se vlastně se žádnými zápory nesetkala. Snad jen odloučení od svých blízkých. Je třeba mít zdravý rozum, názor, za kterým si stojíte a za všech okolností zůstat sama sebou. Pak se vám všechny potencionální zápory této profese vyhnou.

Kdy a kde jste začala kariéru profesionální modelky?

V sedmnácti letech jsem odletěla přes prázdniny do Londýna, abych se zdokonalila v angličtině. Na ulici mě tehdy oslovil scout vyhledavač modelek tamní modelingové agentury s nabídkou pracovat pro ně, jako profesionální modelka. Po dokončení školy jsem se do Londýna vrátila, zůstala téměř rok a sbírala své první modelingové zkušenosti.

Nyní jste v Mostě založila profesionální školu modelingu Olga´s Models, pro koho je určena? Mohou se do kurzu přihlásit i chlapci?

Škola modelingu je určena pro dívky i chlapce, kteří by rádi pronikli do světa profesionálního modelingu. Naučíme je vše, co by měli jako začínající modelky a modelové umět a znát, aby se mohli v této profesi co nejlépe prosadit a uplatnit.

Dále pak i pro ty, kteří by se o profesionálním modelingu rádi dozvěděli více, chtěli se naučit jak pečovat o své vlasy a pleť, jak se správně líčit, dodržovat vhodnou životosprávu, zvýraznit své přednosti a naopak potlačit nedostatky a získat kurzem zdravé sebevědomí.

Předpokládám, že ve škole modelingu uplatníte Vaše zkušenosti. Co se zájemci v kurzu naučí? Jaké cíle si škola stanovila?

V modelingu se pohybuji 15 let, tudíž jsem ráda, že budu moci předat své zkušenosti, které jsem po tuto dobu získala, začínajícím modelkám a modelům. Naučíme je chůzi po mole a správné držení těla, jak pózovat před fotoaparátem, jak o sebe správně pečovat, ať už správnou péčí o vlasy a pleť, tak i z hlediska zdravé stravy a pohybu. Dále budou v kurzu mimo jiné lekce angličtiny a samozřejmě psychologie, kde je naším cílem připravit dívky a chlapce na profesionální modeling, jelikož většina nemá představu, co je v zahraničí ve světě velkého modelingu čeká a většinou mají velmi zkreslené představy. Naším cílem je nejen vyškolit dobré modelky/ly, ale také je připravit na práci v Čechách i v zahraničí.

Kdo kurz povede?

Kurz povedou odborníci s dlouholetou praxí ve svých oborech. Zmínila bych například pražského fotografa Filipa Matušinského, který fotí především známé celebrity a modelky a focením pro modelingové agentury se zabývá mnoho let. Dívkám a chlapcům nafotí nejen profesionální fotografie, ale též jim osvětlí, jak se před fotoaparátem chovat.

Co absolventi kurzu získají?

Všichni absolventi získají již zmíněné profesionální fotografie do tzv. booku. Dále pak certifikát Profesionální školy modelingu Olga´s Models o úspěšném absolvování kurzu a set karty obsahující fotografie modelky s jejími údaji o výšce, mírách, barvě vlasů a očí a budou nafoceni do Magazínu OC Central Most. Nejlepší z našich absolventů mohou získat profesionální smlouvu s naší partnerskou pražskou agenturou Bohemia Model Management, která je jednou z nejprestižnějších v České republice.

Jedna z dívek a chlapců se stanou „Tváří OC Central Most“, který je též naším partnerem a budou jej reprezentovat po dobu jednoho roku při focení kampaní i na módních přehlídkách. Právě v OC Central Most se bude odehrávat první módní přehlídka našich absolventů.

Podle čeho budete modelky do kurzu vybírat? Jsou stanovena nějaká kritéria, co by měla modelka splňovat?

Naší prioritou je připravit budoucí dívky a chlapce pro dráhu modelek/lů. Pro nejlepší z nich získat smlouvu se zmíněnou pražskou modelingovou agenturou. V tomto případě budou kritéria na výšku, věk a míry jiná, než při výběru „Tváře OC Central Most“, kdy dívka /chlapec musí být především líbivým typem, který zaujme většinu lidí. Co se kritérií týká, sehrává svou roli také věk. Nemůžeme očekávat stejné míry a výšku u 14leté dívky, která je ve vývinu a nemá ještě ustálenou výšku, jako u 23leté slečny. V tomto ohledu jsou požadavky na míry i výšku individuální.

Kdy a kde se uskuteční první casting do školy modelingu?

Zahajovací casting do kurzu se uskuteční 3. března ve 14 hodin v Bussines centru (bývalé Báňské stavby Most) v 6. patře, v prostorách tanečního studia Kamily Hlaváčikové.

Autor: Miroslava Huláková

28.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel(24 800 Kč)

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL/-KA. Požadované vzdělání: bakalářské. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24800 kč, mzda max. 28700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VYCHOVATEL/-KA, Celoroční provoz, práce s dětmi od 3 - 26 let, 8 dětí je na bytě - směny krátký a dlouhý týden od 9:00 - 21:00hod. nebo od 8:00 - 20:00hod. (výlety, vaření na bytech, spolupráce s DPA, SVP, školou dítěte), VŠ speciální pedagogika - vychovatelství., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na obědy, očkování, důchodové připojištění, HLÁSIT SE: Stütz Marcela Ing. Bc., tel.: 736 629 296 volat 8:00 - 15:00hod., e-mail: ddkhb@edu-most.cz nebo drabkova.evzenie@edu-most.cz. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna, most, k.h.borovského 1146, příspěvková organizace, K. H. Borovského, č.p. 1146, 434 01 Most 1. Informace: Marcela Stütz, +420 736 629 296.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka(20 000 Kč)

Všeobecní administrativní pracovníci VEDOUCÍ SEKRETARIÁTU. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DO NAŠEHO PRACOVNÍHO TÝMU HLEDÁME VEDOUCÍ SEKRETARIÁTU:, POŽADAVKY, - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič, - organizační schopnost, - výborná znalost PC - Microsoft Office, - rozhodnost, - slovní a písemný projev, schopnost vyjadřování, - časová flexibilita, - anglický jazyk, PRAXE, - řízení malého kolektivu lidí, - administrativní činnost, Zaměstnanecké výhody: prémie, HLÁSIT SE: V případě Vašeho zájmu zasílejte své životopisy na adresu: hana.rysova@sapril.cz, Do předmětu prosím uvádějte název pozice: Vedoucí sekretariátu, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril people s.r.o.-3, Nádražní, č.p. 557, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Rysová, .

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka(18 000 Kč)

Všeobecní administrativní pracovníci ASISTENT/-KA. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DO NAŠEHO PRACOVNÍHO TÝMU HLEDÁME ASISTENTKU:, POŽADAVKY, - výborná znalost PC - Microsoft Office, - časová flexibilita, - rozhodnost, - slovní a písemný projev, schopnost vyjadřování, - organizační schopnosti, - řidičský průkaz sk. B - aktivní, zkušený řidič, - anglický jazyk výhodou, HLÁSIT SE: V případě Vašeho zájmu zasílejte své životopisy na adresu: hana.rysova@sapril.cz, Do předmětu prosím uvádějte název pozice: Asistent/ka, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril people s.r.o.-3, Nádražní, č.p. 557, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Rysová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu(20 000 Kč)

Úředníci ve skladech MISTR SKLADU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MISTR SKLADU, NÁPLŇ PRÁCE, - vedení týmu skladníků, - vedení přípravy nakládky a vykládky, - fyzická účast na nakládce a vykládce, - odpovědnost za proces skladování, - provádění kontrol v rámci skladového hospodářství, POŽADUJEME, - praxi ve skladu výrobní společnosti min. 2 roky, - platný průkaz VZV, - praxe na VZV, - vůdčí schopnosti, - rozhodnost, - organizační schopnosti, - výpis z RT, HLÁSIT SE: V případě Vašeho zájmu zasílejte své životopisy na adresu: hana.rysova@sapril.cz, Do předmětu uvádějte MISTR SKLADU, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril s.r.o.-4, Nádražní, č.p. 557, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Rysová, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Litvínov hrál v přípravě s Chomutovem.
8

OBRAZEM: Verva s Petráskem v brance padla v přípravě s Chomutovem

Ilustrační foto.

Z bývalé hospody Automat vznikne v Litvínově sociální bydlení

Šikovné gymnazistky vyráží na mistrovství světa škol do Kataru

Dauhá (Katar) – Mostecké házenkářky a studentky místního sportovního gymnázia balí směr Katar. Mostečtí talenti tam letí na mistrovství světa škol, kam si vybojovaly postup v prosinci, když ve sportovní hale vyhrály republikové finále středních škol v házené.

Benedikt letos čekají opravy, do sportoviště půjdou miliony

Most - Hřiště na míčové hry je v dezolátním stavu. Dostane nový povrch.

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

Obliba CNG u řidičů stoupá. Ethanol je naopak za zenitem

Ústecký kraj - Alternativní paliva do automobilů jsou stále v kurzu. CNG střídá ethanol.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT