Krušnohorská střediska zažila rušný víkend. "Celý den jsme z příjezdových cest odklízeli sníh, aby se k nám lyžaři dostali," řekl Jindřich Holinger ze Ski areálu Telnice. Dnes podle něj do střediska přijelo kolem 400 lyžařů a v sobotu ještě o něco víc.

Také ve Sportareálu Klíny jsou s víkendovým zájem lyžařů spokojeni. "Areál už zůstane v provozu a od úterý bude i večerní lyžování," poznamenal Josef Dlouhý. Rušno podle něj bylo i v běžeckých stopách. Podobně to vypadalo i na běžeckých tratích v Jizerských horách a Krkonoších, kde provozovatelé upravili kilometry tras.

Podmínky v zimních střediscích Krušných a Jizerských hor a západních Krkonoš vylepšil ještě nový sníh, kterého na některých místech napadlo až 30 centimetrů. Na sjezdovkách tak leží v průměru půl metru sněhu, někde ale i 70 centimetrů.

Stovky lidí zamířily o víkendu do krkonošského střediska Harrachov, kde umožnil nový sníh rozjet už v sobotu i druhou sedačkovou lanovku Rýžoviště. "Přes týden ale bude ještě stát a ohlášeného mrazivého počasí využijeme k dosněžení," řekl Milan Goč ze Sportovního areálu Harrachov. V provozu tak přes týden zůstane lanovka na Čertův vrch a tamní vleky. Od soboty, kdy oficiálně začíná zimní sezona, by už měl být v provozu celý areál.

Spokojeni jsou s víkendem i na libereckém Ještědu. "Dnes přišlo kolem 600 lidí, v sobotu jich bylo ještě o něco víc," řekl vedoucí Sportovního areálu Ještěd Jakub Čeřovský. Na Ještědu se bude lyžovat i v týdnu, v provozu ale zůstane jen sjezdovka F10 včetně večerního lyžování. "Budeme dál zasněžovat, už v pátek bychom chtěli rozjet celou severní stranu areálu," poznamenal Čeřovský.

V Jizerských horách se už od pátku lyžuje na tanvaldském Špičáku a rozjela se i lanovna na Maliníku v Bedřichově. Od minulého víkendu je v provozu i středisko Severák v Hraběticích. S víkendovou návštěvností jsou spokojeni. "V Bedřichově se ale přes týden lyžovat nebude, pracovní dny chceme využít k zasněžování, aby mohlo být od pátku už středisko v provozu denně," řekl ČTK Pavel Bažant ze společnosti Ski Bižu, která hlavní jizerskohorské areály provozuje. Střediska na Špičáku a Severáku už podle něj v provozu zůstanou. Na svazích tam leží až 70 centimetrů sněhu.

Také v krkonošském středisku Rokytnice jsou s víkendovým zájmem spokojeni. Nový sníh navíc vylepšil podmínky. "Doufáme, že bude možné od pátku rozjet i lanovku na Lysý vrch," řekla mluvčí Spartaku Rokytnice Renata Žalská. Umělé zasněžování Lysého vrchu Správa Krkonošského národního parku nepovoluje kvůli ochraně přírody. Ve středisku se ale o víkendu rozjela řada dalším malých vleků, takže lyžaři měli z čeho vybírat. V provozu byla i menší krkonošská střediska ve Vítkovicích, Benecku nebo Pasekách nad Jizerou.