Obří areál s loukami a lesíky proslulý svými koňskými dostihy bude nadále volně přístupný sedm dní v týdnu a kromě závodů, kde se lidová cena vstupenky nezvyšuje, zajistí pro lidi více akcí a zábavy ve všední dny a o volných víkendech.

Zveřejněný plán počítá například se vznikem piknikové zóny s půjčovnou grilů a se zřízením IQ parku s hračkami, se kterými se děti naučí chápat přírodní zákony. Na hipodromu by se měly konat pravidelně hudební a divadelní festivaly.

Na nové vizi fungování areálu o rozloze několika set hektarů se shodli jeho akcionáři, společnost Czech Coal a město Most. Jednat budou ještě o pravidelné autobusové lince MHD na hipodrom, protože do areálu na okraji města mají daleko rodiny bez aut.

První novinkou jsou sobotní farmářské trhy, na které bude jezdit kyvadlová doprava jako na dostihy.

„Hipodrom je v České republice naprosto unikátním areálem a zaslouží si větší pozornost,“ řekl Jan Dienstl z Czech Coal a předseda dozorčí rady hipodromu.

Josef Pouzar (41 let) je nový ředitel hipodromu.

Pochází z Ústí nad Labem

Dříve působil například v HC Slovan Ústí nad Labem.

„Podporu a rozvoj areálu vnímáme především jako službu pro občany našeho města. Ti mohou v této lokalitě získat nové zajímavé možnosti pro svůj aktivní odpočinek,“ sdělil primátor Mostu Vlastimil Vozka.

Zástupci Czech Coal a města v úterý představili nový záměr novinářům přímo na hipodromu. Ten by se měl podle Dienstla co nejvíce využívat a stát vyhledávaným místem každodenní příměstské rekreace.

Za vše hovoří sebevědomé slogany uvedené akcionáři v jejich mediální prezentaci: „hipodrom v budoucnu vytane všem obyvatelům Mostu jako první na mysli, když budou uvažovat, jak strávit příjemně volný den“ nebo „nerušíme dobré tradice, hipodrom zůstane místem, kde se pořádají dostihy, nebude ale místem, kde se pořádají JENOM dostihy“. O dalších podrobnostech a financování se včera nemluvilo. Akcionáři pouze ujistili, že hipodrom má jejich podporu a že nové aktivity zlepší jeho hospodaření.

Detaily chystaných změn nechtěli rozebírat před květnovou valnou hromadou společnosti Hipodrom Most, kde budou řešit i nové personální složení orgánů společnosti. V představenstvu zasedne náměstkyně primátora Hana Jeníčková, v dozorčí radě náměstek Karel Novotný. Klíčová bude letos příprava podnikatelského plánu na rok 2012. Řidiče potěší, že o zpoplatnění parkování na hipodromu se neuvažuje.