„Kapacita stanice umožní zajištění dodávek elektrické energie pro současné i budoucí investory v zóně,“ řekla novinářům náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková.
Zóna Joseph o rozloze 190 hektarů je první rozvojovou plochou města Mostu na zelené louce. Zakázku na vybudování transformovny získala společnost FABRICOM CZ, patřící do nadnárodní skupiny SUEZ. Vybudování přívodního vedení si vyžádalo 61,3 milionu korun, stavba objektu trafostanice vyšla na 108 milionů korun. Tři transformátory 110 kilovoltů zajistí požadovaný příkon 70 megawattů. Na financování se podílel Most společně s firmou ČEZ Distribuce.
Městu se podařilo získat státní dotaci 75 milionů korun z programu rozvoje průmyslových zón ministerstva průmyslu a obchodu.
V zóně Joseph působí mexický producent hliníkových hlav a bloků do automobilových motorů Nemak. Závod za 1,5 miliardy korun zahájil provoz na podzim 2003, firma v něm chce zaměstnat 530 lidí. Nemak se chystá provoz během osmi let rozšířit, investovat celkem až osm miliard korun a vytvořit až 1 360 pracovních míst. Od loňského listopadu zde má sídlo i společný podnik, který založila německá pobočka Nemaku s automobilkou Daimler Chrysler.
Stavbu závodu v zóně zahájila firma Recticel, belgický výrobce palubních desek do automobilů. Zájem o pozemky projevil zpracovatel dřeva Europahaus Holzindustries a americká společnost AFSI, která chce postavit závod na výrobu olejových filtrů pro technické účely a zaměstnat až 180 lidí. Závod na výrobu elektrické energie s využitím biomasy chce v zóně postavit společnost Czech Ecoenergy. Podnikatelský záměr počítá s vytvořením 50 až 60 nových pracovních míst.
Vedení města jedná o umístění závodu v zóně Joseph také se společností Elbel, která je dceřinou firmou italského producenta elektrospotřebičů Candy Elettrodomestici.
Výstavbě zóny Joseph předcházela řada sporů s ekologickými aktivisty a místním sedlákem Janem Rajterem. S tím se ale město nakonec dohodlo a loni v září od něho vykoupilo za 260 milionů korun pozemky v okolí zóny. Většinu z peněz poskytl stát. Most již v zóně společně se státem proinvestoval bezmála 380 milionů korun.⋌