Předložený návrh, který se nedočkal podpory rady města ani zastupitelstva, posouval konec provozní doby z 22 hodin na 24 hodin. Vyhláška přitom platí teprve od začátku července. Změna povolené provozní doby by byla podle místostarosty Martina Kliky krokem zpět. „Zaslali jsme vyhlášku ministerstvu financí. To ji akceptuje a podmínky dané vyhláškou aplikuje také na povolení on-line automatů. I do budoucna se budou muset provozovatelé on-line automatů řídit našimi pravidly. Pokud nyní vyhlášku změníme, musíme její novou podobu opět zaslat na ministerstvo financí,“ upozornil zastupitele. Ti ale nehodlali provozovatelům automatů ustoupit. Podnikání s automaty ale kvete i navzdory omezující vyhlášce. Podle Kliky jsou příjmy z automatů, které plynou městu, nad plánem letošního rozpočtu.

Nová vyhláška města zakazuje provozování výherních automatů ve školách, školských zařízeních, v zařízeních sociální a zdravotní péče, v budovách státních orgánů a církví, i v okruhu do 100 metrů od těchto objektů. Podnikatelé si velmi rychle našli způsob jak vyhlášku obejít. Někteří se rozhodli automaty v provozovnách ponechat, jen je posunuli do patřičné vzdálenosti. Neváhali kvůli tomu i bourat zděné příčky v barech. K jednoduššímu způsobu ale sáhla většina ostatních litvínovských provozovatelů automatů. Vyměnila je za hrací terminály, na které se vyhláška nevztahuje a které povoluje ministerstvo financí.

To si ale město nenechalo líbit a vstoupilo s ministerstvem financí do jednání. Výsledek jednání litvínovské podnikatele opět nepotěšil. Ministerstvo financí umožnilo městu vyhlášku použít i na terminály.

Vyhláška omezila provoz od 10 do 22 hodin. „K tomuto omezení nás vedl především vzrůstající počet nonstopů v Litvínově. Běžně z takových heren odchází hráči v době, kdy ostatní jdou do práce,“ komentoval vyhlášku před časem místostarosta města Martin Klika. Dodržování vyhlášky kontrolují strážníci městské policie, kteří mají právo vstoupit do provozovny s herním automatem.