„Volná místa na úklid veřejných prostor nabízíme vždy na jaře. A i když je v první fázi zájemců dost, bohužel se po pár dnech ukáže, že to někteří se zájmem o práci nemysleli úplně vážně. Již několikrát se nám stalo, že již po dvou dnech tito lidé nepřišli do práce, aniž by udali nějaký důvod. Občas se stane, že odejdou, protože si našli jiné pracovní místo, ale většinou se jim tato práce nezamlouvá a tak skončí,“ sdělila včera Deníku Vendula Klimplová z Technických služeb v Mostě.
Náplní práce těchto lidí je údržba veřejných prostor v určité lokalitě ve městě, musí uklízet, čistit a zametat veřejná prostranství, zajišťovat průchodnost odpadních kanálů nebo popřípadě vyprázdnit přeplněné odpadkové koše. Na úřad práce chodí tyto nabídky volných míst pravidelně a opakovaně. Obzvláště na jaře, kdy se začíná sekat tráva.
„ Tento problém se u nás vyskytuje již dlouho. Nabereme nové uchazeče, obvoláme je, oni nastoupí do práce a za pár dní už nepřijdou, s tím, že to není práce pro ně. Většinou jsou to lidé se základním vzděláním a lidé sociálně slabší. Zrovna dnes jsem podepisoval ukončení pracovního poměru jednomu takovému zaměstnanci ve zkušební době,“ řekl jednatel Technických služeb v Litvínově Karel Linhart. Podle jeho slov jsou uchazeči, kteří na tento druh práce nastupují seznámeni s tím, co je na tomto místě čeká, ovšem některým se poté zdá, že je to moc těžká práce a raději z místa odejdou.