Známý mostecký podnikatel a vlastník řady nemovitostí Josef Smolík oznámil, že neustoupil ze svého plánu rekonstruovat obchodní středisko Rozkvět a rozšířit ho o další budovu s řadou obchodů. Jenže radnice už nechce dále rezervovat pro projekt klíčové pozemky. Nelíbí se jí, že podnikatel během čtyř let nic neudělal a chodníky u Rozkvětu, které měl také opravit, jsou samá díra.

Smolík minulý týden přišel hájit svůj záměr na zasedání zastupitelstva, které mělo rozhodnout o ukončení smlouvy. Před hlasováním, v diskuzi občanů, Smolík požádal zástupce města, aby s ním neukončili smlouvu, která mu zaručuje budoucí koupi městských pozemků naproti Rozkvětu. „Naše společnost má nadále zájem o plochu před Rozkvětem,“ sdělil Smolík, jednatel společnosti SaS Most. Projektem výstavby nového obchodního komplexu se už má zabývat stavební úřad. Podle Smolíka nebylo možné zahájit realizaci dříve i z ekonomických důvodů. Pokud město od smlouvy odstoupí, bude požadovat uhrazení nákladů projektové dokumentace z důvodu zmařené investice.

KDE JE PROBLÉM? Obchodní středisko Rozkvět v centru Mostu mělo mít své dvojče. Obě budovy měla spojit zastřešená pasáž, která by nahradila starý chodník. Radnice ale po čtyřech letech čekání v realizaci nevěří.

Zastupitelstvo nakonec o ukončení smlouvy nehlasovalo a stáhlo bod z programu. Zastupitel Václav Hofmann (ODS) totiž objevil v usnesení podivnost. Podle protokolu mělo k ukončení smlouvy dojít dohodou k 30. září. K dohodě ale podle Hofmanna očividně nedošlo, protože Smolík si přeje zachování smlouvy. Celá záležitost se vrátí do zastupitelstva za měsíc.

Radní si údajně mysleli, že z projektu sešlo, avšak stále upřednostňují zánik smlouvy z roku 2007. Primátor Vlastimil Vozka (SMM) Deníku řekl, že radnici jde o chodníky. Město si je zřejmě opraví samo. „Radnice čelí kritice občanů, kterým vadí, že chodníky u Rozkvětu jsou v dezolátním stavu,“ sdělil primátor.

Podle něj městská rada zastává názor, že projekt přístavby k Rozkvětu není životaschopný a že centrum má zajištěno dostatek obchodů.