Chcete v Litvínově další supermarkety? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

Poslanci jednomyslně schválili prodej malého pozemku nutného pro zcelení plochy, na níž chce soukromá firma postavit Tesco. Hlasování se zdržel jen Pavel Stehlík (ODS). „K jakýmkoliv záměrům se v současné době ze strategických důvodů nemůžeme vyjadřovat,“ uvedla Jana Háková, mluvčí Tesca.

Méně příznivců už měl záměr stejného developera na postavení obchodu pro Kaufland na pozemku nedaleko Business Centre Litvínov a Penny marketu. „Majetková komise prodej nedoporučila. Lokalita je nevhodná pro supermarket tohoto typu,“ uvedl Pavel Stehlík. Obává se husté dopravy. Starosta Daniel Volák (ODS) byl rovněž proti. „Trend umísťovat supermarket 300 metrů od centra neodpovídá roku 2009,“ řekl. Podle jeho dalších slov by dostali ránu do vazu malí a střední obchodníci ve městě.

Naopak plusy v Kauflandu by viděl Robert Kysela (SNK), který varoval před házením klacků pod nohy investorovi. „Kaufland Litvínovu chybí,“ přesvědčoval zastupitele. Třísetmetrovou vzdálenost od centra vidí naopak jako přínos pro důchodce z penzionu ve Vodní ulici.

Místostarosta Martin Klika (ČSSD) byl rovněž pro prodej pozemku. „Podle investora vznikne 70 pracovních míst, 200 parkovacích míst a dalších 30 míst k parkování vybuduje kdekoliv po městě. Bude to příležitost pro místní stavební firmy,“ prosazoval prodej půdy Klika.

Ale komu vlastně budou pozemky a případná velkoprodejna sloužit?

„Naše společnost se neuchází o zmíněnou lokalitu,“ uvedl na včerejší dotaz Mosteckého deníku Michael Šperl ze společnosti Kaufland.

Investora, který město žádal o pozemky, se Mosteckému deníku včera nepodařilo sehnat. „Záměr u nás leží už delší dobu. Zastupuje další společnosti,“ uvedl Václav Cihlář z odboru nakládání s majetkem. O tom, že by Kaufland stavět nechtěl, nic nevěděl.

K zastižení včera nebyli ani Daniel Volák s Martinem Klikou. „Jsou na jednání,“ vysvětlila asistentka úseku vedení radnice.