Město Most založilo pracoviště CZECH POINT už loni, dříve než požadoval zákon. Pracoviště sídlí v druhém patře budovy magistrátu. Poskytuje na jednom místě pět služeb, aniž by občan musel chodit na několik úřadů – ověřování listin a podpisů, výpisy z katastru nemovitostí, z obchodního rejstříku, z rejstříku trestů a z živnostenského rejstříku. Mostečtí zastupitelé v prosinci loňského roku schválili kvůli rostoucímu zájmu 100 tisíc korun na pořízení projektové dokumentace na stavební úpravy pracoviště, které má být ještě dostupnější než doposud a zřejmě bude sídlit v přízemí mosteckého magistrátu.

V Meziboří na Mostecku funguje pracoviště CZECH POINT od začátku letošního února. Podle slov mezibořského starosty Miroslava Humla se ještě tato služba nedostala do podvědomí občanů, proto ji prozatím využilo jen málo lidí. „Místní lidé si ještě na možnost této služby nezvykly. CZECH POINT navštívilo zatím asi jen dvacet obyvatel. Věřím, že si co nejdříve naši občané zvyknou a zjistí, že jim tato služba může mnohé ulehčit,“ řekl Deníku starosta Meziboří Miroslav Huml. Středisko mohou lidé navštívit v budově městského úřadu v Meziboří v druhém patře. A to po oba úřední dny, tedy v pondělí a ve středu. Vždy od osmi do sedmnácti hodin.

CZECH POINT v Litvínově nabízí v současné době čtyři druhy služeb. Výpis z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a rejstříku trestů. Funguje po celou dobu úředních hodin na městském úřadě v Litvínově. V pondělí a ve středu od osmi do sedmnácti hodin. V úterý a ve čtvrtek od 8 hodin do 14:30 hodin. V pátek pak pouze do 11:30 hodin. Litvínov zahájil funkci CZECH POINTU již 1. prosince loňského roku.

V Lomu začala tato služba fungovat letos od 1. února.