Sousední desetipodlažní rezidenci Odeon se stovkou bytů stavbaři dokončí vzávěru roku. Zájem obyty vkomplexu, včetně těch nejdražších, stoupá. Drtivá většina nákupních míst je předem obsazena renomovanými prodejci včetně supermarketu Hypernova, který zabere největší plochu. Stavbaři pokládají dlažbu, instalují světla a seřizují jezdící schody a první travelátor vregionu.

Zástupci mezinárodních investorů včera vypadali velmi spokojeně. Za tři měsíce očekávají návaly lidí. Most považují za perspektivní lokalitu.

„Vdubnu ukážeme vzorový byt,“ řekl včera Deníku Omar Koleilat, ředitel realitní a investorské společnosti Crestyl. Ráno představil radním a novinářům vnitřek obchodního a bytového paláce. Stavba stojí 1,1miliardykorun.

„Překvapuje mě, jak stavba pokročila. Určitě pomůže zvýšit zaměstnanost. Obávám se ale, že bude těžké najít do tolika obchodů dostatek prodavaček,“ řekl Deníku náměstek primátora Jiří Kurcin.

Podle statistiky úřadu práce by snábory zaměstnanců neměly být problémy. Koncem prosince žilo na Mostecku 834nezaměstnaných skvalifikací prodavač.

Vpodzemí bude přes tři sta parkovacích míst, jedná se orežimu provozu. Otevírací a uzavírací doba pro nakupující ještě neníznáma.

Šest bytů nabízejících luxus rodinných domů už investor prodal. Vážní zájemci si dalších 32bytů rezervovali, ztoho sedm chce byty vnejvyšší cenové kategorii od 2,5do 5,2milionu korun. Garážového stání vpodzemí stojí přes 200tisíc, sklepy jsou vceněbytu.

Obchodní prostory vCentral Most se plní velmi rychle.

„Vtuto chvíli je již osmdesát pět procent ploch pronajato,“ sdělila Deníku Kateřina Váně, manažerka firmy Crestyl.

Jedná se okombinaci obchodů smódou, sportovním vybavením a módními doplňky, dále parfumérie a drogerie, elektronika, mobilní operátoři, služby, potraviny, knihkupectví, hračkářství adalší.

Prodejní plochy obsadí například firmy C&A, Baťa a Kenvelo. Vkomplexu budou irestaurace a lékarna..

„Nájmy vprostorách se liší vzávislosti na velikosti obchodní jednotky a využití. Ze všeho nejdůležitější je pro nás různorodý mix nájemců, a proto jednotlivá jednání oceně jsou založena na nabídce sortimentu konkrétního podnikatele,“ dodala manažerka KateřinaVáně.

Do objektu budou návštěvníci vcházet ivycházet ze čtyř stran. Hlavní vstupy a východy budou na třídě Budovatelů, vulici Jana Průchy, na 1.náměstí a umagistrátu. Na věži na nároží křižovatky uRozkvětu budou velké hodiny. Auta budou do podzemí vjíždět zulice Bankovní naproti České spořitelny.

Stavba vzniká podle projektu, který investor konzultoval svedením městaMostu.

Kritikům projektu– části veřejnosti a zastupitelů– se nelíbí vnější vzhled budovy, vadí jim zejména stěna bez oken při pohledu ze třídy Budovatelů.

Investorská společnost stím nesouhlasí, hodnocení považuje za předčasné. Stavbaři plášť objektu ještě nedokončili, izolace zakryjí výlohami.

Crestyl je součástí privátní skupiny mnohonárodních investorů GEM (portfolio 1,8milliard dolarů), která sídlí vNew Yorku, Londýně a Paříži.

Včerejší exkurze se zúčastnili kromě Koleilata a Kurcina také náměstkyně primátora Hana Jeníčková, zástupci Crestyl, Metrostavu, generálního dodavatele, a budoucí správci.