Co by mohlo v někdejším KSČ být? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku, pište do diskuze pod textem.

Společnost Vysoká škola správních a ekonomických studií, která chtěla ve městě zřídit soukromou vysokou školu, nezískala akreditaci ministerstva školství. Záměr proto firma přehodnotila, a požádala vedení města o spolupráci při vybudování technologického parku. U radních však projekt neuspěl, označili ho za neperspektivní, řekla náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Nyní je v chátrající stavbě jediná firma, která tam provozuje prodejnu a půjčovnu sportovních potřeb. Město už vloni v prosinci avizovalo, že obchod společnosti Avantgard chce v objektu nadále zachovat. „Rádi bychom tu dál zůstali,“ sdělil včera Mosteckému deníku Zdeněk Kolman, jednatel společnosti Avantgard 2000.

Rekonstrukce se nekoná

Vysoká škola správních a ekonomických studií získala objekt nejprve do pronájmu, postupně jej chtěla přestavět a poté odkoupit.

„Dohodli jsme se, že nájemní smlouvu vypovíme. Firma přišla s návrhem, abychom bývalé sídlo KSČ vložili do projektu jako podíl města, navíc bychom se měli finančně podílet i na dalších nákladech. To je nepřijatelné, navíc pro budovu v centru si představujeme jiné využití. Technologický park s laboratořemi a výzkumnými pracovišti může být někde na okraji města,“ uvedla Jeníčková.

Vzhledem k nedodržení původního záměru město už dříve uplatnilo vůči firmě smluvní pokutu 120 tisíc korun, což je výše ročního nájemného. „Budovu, kde v současné době funguje jen jeden obchod se sportovními potřebami, opět nabídneme k prodeji,“ doplnila Jeníčková.

Opravy? Nejspíš za desítky milionů

Bývalé sídlo KSČ nabízí radnice za 13 milionů korun, snaží se ho prodat už několik let. Několik firem projevilo zájem, nakonec však od koupě odstoupily. Město zvažovalo i možnost využít objekt jako zázemí pro své úředníky. Budova však vyžaduje nákladnou rekonstrukci, na kterou nejsou peníze. „I proto se s největší pravděpodobností nebudeme o koupi ucházet,“ řekl jednatel Avantgardu Zdeněk Kolman.

Oldřich Hájek a ČTK