Budovu Sokolovny chce společnost Sportas, jejímž stoprocentním vlastníkem je město Litvínov, směnit se společností Naturyss za nově vybudovanou gymnastickou halu. Tu by společnost chtěla postavit u sportovní haly u Koldomu.

Novinka

V budově Sokolovny v centru města by společnost Naturyss chtěla zřídit malé obchůdky. Nadále chce také v objektu zachovat gymnastický sál pro potřeby cvičení.

„Nápady máme, jednáme se soukromníky, například s uzenářstvím. Dále jednáme i s některými bankovními ústavy. Musím, ale podotknout, že se zatím jedná jen o záměr. I když máme směnu posvěcenou od zastupitelů, ještě musíme podepsat smlouvu,“ řekl včera Mosteckému deníku jednatel společnosti Naturyss Vladimír Serdula.

Na otázku, zda směna pro společnost Sportas nebude nevýhodná, jednatel Sportasu Miroslav Otcovský odpověděl: „Tržní odhad budovy Sokolovny je devět milionů korun, výstavba haly bude stát patnáct milionů korun,“ uvedl Miroslav Otcovský, který podle svého vyjádření nejdříve pracoval s několika variantami – vrátit budovu Sokolům i nechat ji v majetku Sportasu.

Sokolům, kterým budovu v minulosti nejdříve vzali němečtí okupanti a poté padla do majetku Stalinových závodů, zastupitelé města Litvínov a odsouhlasili kompenzaci. Zastupitelstvo města na čtvrtečním jednání odsouhlasilo roční dotaci ve výši 120 tisíc korun na dobu patnácti let.

Zástupci Sokola po městě nejdříve požadovali odškodné deset milionů korun. To ale zastupitelé odmítli.