Borec na konec. I takhle se dá s nadsázkou nazvat penaltové vystoupení útočníka Penta Jiřího Voženílka.

Ve druhém zápase čtvrtfinále play – off s Ústím jeho nájezd rozhodl. Penaltová série se neskutečně táhla. Až Jiří Voženílek svým blafákem poslal ústecké borce domů se svěšenými hlavami. „Měl jsem připravené dvě varianty. Nakonec jsem se rozhodl pro střelu mezi betony,“ řekl úspěšný exekutor Jiří Voženílek.

Jirko, vy nájezdy moc nejezdíte. Přesto vám kouč dal důvěru a díky vám se rozhodlo o druhé výhře pro Pento.

Penalty v extralize nejezdím, ale pravidelně jezdím nájezdy v 1. lize za B tým a když už si ani Kypča ani Sláva (Aleš Kypet a Slavomír Švancar) nevěděli rady, začali se zkoušet „netradiční“ exekutoři. Byl jsem rád za důvěru ze střídačky a v době, kdy jsem si bral míček na půlce, jsem měl připravené dvě varianty. Nakonec jsem se rozhodl pro střelu mezi betony. Musím taky vyzvednout Pavla Bréma, který chytil 15 nájezdů, což je neskutečný výkon.

Jaký byl zápasový víkend v Mostě z vašeho pohledu?

Mostecká série byla vyhecovaná a vyrovnaná. První zápas rozhodla branka na 3:0 v poslední minutě druhé třetiny a Elba si myslím ve třetí třetině spíše pošetřila síly na druhý zápas. V neděli se soupeř rychle dostal do vedení 2:0 a my se těžko dostávali do šancí proti dobře zformované obraně, kterou navíc občas podpořili nebezpečnými protiútoky. Přesto si myslím, že jsme byli lepším týmem a tlakem v útočném pásmu jsme se dostali k několika přesilovým hrám a v jedné z nich se nám nakonec podařilo minutu a čtvrt před koncem třetí třetiny vyrovnat na 3:3. V prodloužení se nerozhodlo a tak přišly na řadu nájezdy, ve kterých jsme měli více štěstí a i proto vedeme na zápasy 2:0.

O víkendu můžete vlastně v Ústí rozhodnout už o svém postupu. S čím tam pojedete?

Do Ústí jedeme vyhrát hned první zápas, nechceme serii komplikovat, když ji máme takto dobře rozehranou. Myslím si, že bude potřeba trochu zlepšit pohyb, přidat na zdravé agresivitě, v které nás zatím soupeř převyšuje a vyvarovat se chyb při přechodu z obranného pásma, za které jsme v prvních zápasech pykali. Elba bude muset doma hru trochu více otevřít, což by mohla být naše výhoda. I ostatní čtvrtfinálové zápasy dokazují, jak je extraliga vyrovnaná. Domácí týmy se alespoň v jednom zápase řádně zapotily a poslední mistr Kladno dokonce jeden domácí zápas ztratil.