Hamerskou ulicí přes Hamr a Janov vede kvůli stavbě kruhového objezdu v křižovatce na Podkrušnohorské ulici dlouhodobě objízdná trasa pro osobní automobily. Protože část Hamerské ulice v Hamru je pro takový provoz úzká, logicky tam litvínovská firma Aqua zemní práce umístila značky se zákazem zastavení. Pro lepší informovanost řidičů ke značce nalepila datum, od kterého zákaz zastavení platil. „Značky jsou naše, máme jejich umístění povolené od policie. Štítek s datumem na ně asi nalepil stavbyvedoucí,“ potvrdila Deníku Růžena Klármanová z Aqua zemní práce.
Jenže právě kvůli tomuto polepení by se mohli řidiči, kteří by v daném úseku, kde zákaz zastavení platí, mohli svého práva stát domoci. Teoreticky je právě kvůli polepení značka neplatná. „Možná, že by takový spor mohl řidič i vyhrát, protože to není v souladu s vyhláškou číslo 30 o silničním zákonu. Tam je uvedeno, že k takovým dodatkům je určena dodatková tabulka,“ vysvětlila majitelka litvínovské autoškoly Amíz Věra Zímová. Stejně se vyjádřil i majitel autoškoly v Mostě Jan Polívka.
Na upozornění Deníku firma reagovala, že datumy odstraní, případné spory by však například Zímová příliš neočekávala. „Podle mého názoru, každý normální řidič i takovou značku respektuje,“ dodala Zímová.