Jistotu tituly Mostečanky přitom získaly na půdě druhého a silného celku Ivančic. Jenže touha slavit byla silnější. Duo Š + S domácí rozebralo devatenácti góly – Švihnosová se trefila desetkrát, drobná křídelnice Střížková devětkrát. Byla z toho přesvědčivá výhra 31: 23 a série osmnácti výher v řadě.

„Jsem rád, že se nám podařilo udržet sérii bez porážky až doposud a rozpis soutěže nám umožnil, že už dvě kola před koncem můžeme slavit zisk mistrovského titulu. Tím ale nechci naznačit, že by zápas v Ivančicích byl snadný, naopak, Ivančice jsou dlouhodobě sehraný tým, jehož hráčky sklízely úspěchy i v nižších věkových kategoriích. Navíc na domácí palubovce je ještě silnější,“  řek pro klubový web úspěšný trenér mosteckých dorostenek a juniorské reprezentace Peter Sabadka.

Michaela Borovská se po dlouhé době vrátila do ostrých zápasů.
Andělé odstranili Veselí a čeká je tradice – finále se Slavií

Sabadka má tu výhodu, že plno jeho svěřenkyň už je „omlácených“ i v nejvyšší ženské MOL lize, zkušenosti jsou pak v dorostenecké soutěži vysokou kartou. Titul dvě kola před koncem mostecké hráčky slaví i proto, že letos se soutěž starších dorostenek hraje dlouhodobým systémem, podobně jako například česko-slovenská MOL liga žen.

„Je to často aplikovaný model i v dalších zemích. Je ovšem náročný na koncentraci během celého roku, kdy si žádný z týmů nemůže dovolit polevit. V této věkové kategorii je to o to náročnější, že týmy mívají užší hráčské kádry a v případě jakéhokoli výpadku v kádru se případné ztráty bodů těžko dohánějí. Pro nás je to o to větší úspěch, že se nám podařilo udržet si kvalitu po celou sezonu a tato silná generace hráček obhájila titul už potřetí za sebou,“ uzavřel kouč Sabadka.

Druholigoví házenkáři Mostu (v zeleném) v derby s Ústím nad Labem.
OBRAZEM: Házenkáři Mostu v druholigovém derby složili Ústí