Máte třetí titul v řadě. Pro vás to byl prý poslední zápas.

Já jsem si to hrozně přála. Udělala jsem pro to první poslední. S holkama v šatně jsme se semkly. Nikdo z holek to nevěděl, že končím, bylo to tajemství. Nechtěla jsem, aby je to rozptylovalo, že to bude můj poslední zápas. Prostě aby z toho nebyly svázané. Dlouho jsem o tom snila, několik nocí jsem i probrečela (úsměv).

Takže končíte definitivně? Už žádný zápas nebude?

Už žádný zápas nebude.

Zaslechli jsme něco o Slavii.

Budu trénovat pražskou Slavii. Je to příležitost, protože vsadili na nezkušeného trenéra, ale zkušenou hráčku.

Budete na pozici hlavního trenéra?

Ano, jako hlavní trenérka. S tím, že Richard Řezáč mi pomůže, Katka Keclíková bude takovou mou pravou rukou na hřišti a veškeré vedení Slavie mi slíbilo pomoc. Potažmo i pár trenérů z okolí. Od září jsem se přihlásila na studium licence A, takže budu studovat dál, budu se učit být dobrou trenérkou. Měla jsem více nabídek, jak ze zahraničí, tak z české ligy, abych ještě hrála plus třeba asistentku. S manželem jsme se ale domluvili, že bude lepší, když zůstanu v Praze.

Dušan Poloz, který před nedávnem v Mostě působil, byl tedy váš trenérský guru?

Nejen Dušan. On mi dal vlastně příležitost jako asistentce. Beru to od trenérů od minižaček, až po zahraniční trenéry. Budu čerpat z tréninků, z filozofie, kterou jsme měli založenou v Maďarsku co nejvíce přerušení, protože tým, který vícekrát přeruší zápas, většinou vyhrává. To je statisticky dokázáno. A další věci. Když to vezmu přes psychologickou stránku, tak si hodně vezmu od Dušana Poloze. Co se týká útočné hry, tak zase budu čerpat od reprezentačního trenéra Bašného.

Jak se vám bude opouštět Most? Prožila jste tady zlaté časy. Vlastně jste přišla a tým začal sbírat úspěch za úspěchem. Jste vlastně štístko.

Poslední rok nebyl nejšťastnější, ale zážitky s fanoušky a vítězné zápasy to se nezapomíná. To už ve mně zůstane. Slavie třeba nemá diváky jako jsou tady v Mostě, ale třeba se přijdou podívat, jak to zvládá nová trenérka.