Dařilo se především mosteckým dívkám, které po tuhém boji obhájily stříbrné medaile za domácími ženami KSP Olomouce a před družstvem Laguny Nový Jičín. Mostecká děvčata se představila ve složení Karolína Žižková, Karolína Dérerová, Eliška Trollerová, Lucie Kolaříková, Daniela Uhlířová, Dominika Srbová a Ilona Běhounková.

V individuálních disciplínách zabodovala nejvýrazněji vítězstvím na trati 400m RP (rychlostní potápění s přístrojem) držitelka českého rekordu na této trati Karolína Žižková. Stříbrnou příčku pak Karolína obsadila ještě na hladké čtyřstovce 400m PP (plavání s ploutvemi na hladině se šnorchlem). Dvakrát se na druhé příčce umístila v disciplínách 200m a 1500 m PP Eliška Trollerová, která pomyslné stupně vítězů doplnila třetí příčkou na 800m PP. Dvě druhá místa obsadila na tratích 50 a 100m BF (dvě ploutve klasickým způsobem se šnorchlem) Daniela Uhlířová. Třetí příčky vybojovaly Karolína Dérerová na 200m PP a Lucie Kolaříková na 100m RP.

Závod družstev byl dramatický až do poslední disciplíny, kterou byla štafeta na 4 x 100 m PP. Před štafetou ztrácely mostecké dívky 9 bodů na stříbrnou příčku, kterou do této chvíle držely plavkyně z Nového Jičína. Mostecká štafeta ve složení Karolína Žižková, Karolína Dérerová, Eliška Trollerová a Lucie Kolaříková však dokázala v tomto závěrečném klání zvítězit. A protože plavkyně Olomouce odsunuly Nový Jičín na příčku třetí, získaly Mostečanky o potřebných deset bodů více než Nový Jičín a posunuly se rozdílem jednoho bodu na stříbrnou pozici.

Méně se v závodě dařilo mosteckým mužům, kteří nastoupili ve složení Radek Reiner, Miroslav Peleška, Jaroslav Soldátek Václav Kindl, Tomáš Ullík a Marek Luska. Bojovný výkon šesti statečných v silné domácí konkurenci stačil v závěrečném účtování na šestou příčku.

Josef Žižka