Závod vypsaný na 25 minut ovlivnila kolize tří vozů hned v prvním kole. Obešla se bez vážnějších následků, nicméně ze hry o body vyřadila Jakuba Klobásu, Richarda Meixnera i Radka Bareše. Z pole position startoval Tomáš Enge. Nejrychlejší muž kvalifikace ale hned po startu přepustil vedení Tomáši Pekařovi. Postupně se pak propadal, do cíle nakonec dojel osmý.

Z vítězství se tak radoval Pekař, jemuž se podařilo výborně odstartovat. Jezdci kroužili kvůli kolizi několik kol pod žlutými vlajkami. Po restartu už Tomáš před sebe nikoho nepustil, i když na něho zle dotírali nejprve Maďar Gábor Tim a poté Michael Vorba, jemuž se podařilo vedoucího jezdce průběžné kvalifikace odsunout na třetí místo. Celkově druhý Pekař se tak bodově přiblížil Timovi, Vorba si upevnil celkový bronz.

Tomáš Enge si po závodě postěžoval, že jeho škodovka nedávala plný výkon. „Jako by měla kontrolu trakce," konstatoval. I tak zvládl náš nejúspěšnější jezdec novodobé historie a dosud jediný český účastník mistrovství světa monopostů F 1 přechod z vozů GT a formulí poháněných zadními koly do cupové předokolky na výbornou. Pokud se podaří problémy odstranit, může Enge v nedělním závodě favoritům pořádně zatopit.

Sympatickým výkonem ozdobila svou účast v prvním mosteckém závodě Octavia Cupu za VIP osobnosti neméně sympatická zpěvačka Olga Lounová. I když odešla poražena, rozhodně mohla opustit kokpit se vztyčenou hlavou. Navíc se těšila velkému zájmu a přízni diváků.

Sobota nabídla návštěvníkům devět závodů, které vyvrcholily hodinovým vytrvalostním závodem kategorie Endurance divize D4/D5 a Sports Car Challenge (SCC). V neděli pořadatelé nabídnou dalších pět závodů. Součástí víkendového klání je i pestrý doprovodný program, kteří organizátoři zasvětili oslavám 33. výročí vzniku autodromu.

(fou, vev)