Byl to předposlední závod seriálu DIVINOL Cup 2007 a poslední závod vypsaného seriálu UHS - Evropa Trophy, kde Martin vede celkové pole. Proto příprava a samotný závod vyvolalo nemalé napětí v týmu.
Na velice členité a zatáček plné trati v kvalifikačním závodě pro první závod v sobotním odpoledne nasadil Zajíček takové tempo, že již ve čtvrtém kole zajel nejrychlejší čas ve své třídě a dlouho vedl s časem v celkovém pořadí.
Ke konci jej předjelo jen sedm vozů, které disponují s výkonem motoru přes 600 koňských sil.
Druhou kvalifikaci tým věnoval odzkoušení jiného typu pneumatik a ve své třídě si Martin vyjel 3. místo na startovacím roštu.
V nedělním závodě jezdec odstartoval a ihned se ujal vedení a od startu do cíle nenechal nikoho na pochybách, že je mistrem volantu.
Vysloužil si ovace a obdiv diváků, zvláště, když za sebou nechal tovární vozy BMW, Ferrari a Porsche.
Připsáním si plného počtu bodů tak získal titul mistra evropského UHS - Trophy poháru a upevnil si tak vedoucí pozici v celkovém hodnocení.
O tom, zda Zajíček obhájí své loňské prvenství a titul Mistra, zůstane mu startovní číslo 1 pro rok 2008 a stane se tak v historii 18. ročníku prvním jezdcem, který bude uveden na tabuli výsledků dvakrát za sebou, se rozhodne za měsíc na posledním závodě na německém Hockenheiringu.