Turnaj se hraje jako Memoriál Jaroslava Tačnera, nedávno zesnulého viceprezidenta ČTS a šéfa severočeského tenisu i mosteckého klubu. Ve finále kvalifikace překvapil domácí Petr Červinka vítězstvím nad Francouzem Frairem Da Silvou 7:5, 2:6, 10:5. Odchovanec z Velkého Března si tak zajistil postup do hlavní soutěže, ve které se střetne s Polákem Michalskim, 420. hráče světového pořadí Červinka studuje a hraje tenis na univerzitě v USA, kam kvůlik covidu odletí až v červenci. Druhý český finalista kvalifikace liberecký Dominik Reček podlehl prvním nasazenému Čechoameričanu Martinu Dammovi, synovi bývalého českého daviscupového reprezentanta, rodáka z Liberce, který žije na Floridě.

V prvním kole hlavní soutěže mostecký talent Jiří Kroužek podlehl favorizovanému Diazu  Acostovi z Argentiny, hráči čtvrté světové stovky ATP 4:6, 3:6.  V dnešním programu se představí další mostecký tenista Matyáš Černý v souboji s Italem Agamenonem. Turnajová jednička Michael. Vrbenský, 294. tenista světa se střetne s Bouguelem z Francie, zajímavý bude český duel Adam Pavlásek, David Rikl.

V úterý byla rozehrána také čtyřhra, ve které jsou v Mostě nejvýše nasazena italsko - polská dvojice Agamenone, Matuszewski. Další výsledky včerejšího prvního kola dvouhry: Erler (Rak.) - Thiroux (Fran.) 7:5, 7:6, Lemstra (5. Něm.) - Hubner (Vel.Brit.)6:1,6:1. Dnešní program dvouher začíná na kurtech TK Most v 10.00 hodin. Finále dvouhry se odehraje v neděli 30. května.

Mostecký autodrom zahájil prodej vstupenek na závodní víkend MS superbiků.