Obtížnější interligové vykročení už mostecké házenkářky ani mít nemohly - třikrát cesta na palubovky soupeřek; a to těch z kategorie nejsilnějších. Přesto úvod sezony zvládly. Senzačně dokázaly vyhrát u vicemistra na Slavii (33:22), ve středu odvedly heroický výkon také ve Veselí nad Moravou, kde úřadujícím mistryním podlehly po urputném boji 24:30.

„Holky se prodaly dobře, ze předvedený výkon se rozhodně stydět nemusejí,“ řekl Tomáš Kuťka, trenér mosteckých Černých andělů.

Zejména duel 3. interligového kola byl v nejvyšší soutěži obrovským šlágrem a pro domácí „Veselské panenky“ ostrou generálkou na turnaj o postup do Ligy mistrů, který odehrají teď o víkendu v makedonské Skopje.

„K vidění byla atraktivní, rychlá, dynamická házená, které nechyběly žádné atributy současné moderny. Myslím, že úroveň ocenilo i tamní náročné publikum. Ve hře o body byly holky až do úplného závěru, prohrávaly o gól a divákům nabídky velké drama. Škoda, že několik slibných šancí neproměnily. Veselí potvrdilo, že má top formu, že je rozjeté, z rychlých brejků dávalo góly a v závěru samotný výsledek kosmeticky vylepšilo. Ale jak říkám, nemusíme mít hlavy dole, nemáme se za co stydět,“ chválil kouč poražených svůj tým.

Černí andělé bojovali o body do úplného závěru i přesto, že už v prvním poločase musela kvůli zranění odstoupit jejich nejlepší střelkyně Hana Martinková. „Utrpěla hlubokou tržnou ránu v předkolenní a nemohla pokračovat. Naopak jsem rád, že se dařilo juniorským reprezentantkám Ryšánkové a Weisenbilderové, které svůj vynikající výkon ozdobily čtyřmi góly.“

„Soupeř měl i přes zranění Martinkové k dispozici další výborné spojky. Crhová, Beňušková i Weisenbilderová mají svoji kvalitu,“ pochválil protihráčky Peter Sabadka, trenér Veselí nad Moravou.

Během reprezentační pauzy bude hvězda Mostu Martinková v pořádku.

Kuťka považuje úvodní blok sezony za vydařený.

„Když si uvědomíte, že z úvodních pěti kol máme jednou volno a třikrát hrajeme venku, navíc u vicemistryň a mistryň, je jasné, jak těžký úvod sezony nás čeká. Přesto máme aktivní skóre a v tabulce pravdy dva plusové body. Nejvíc mě však potěšil kvalitní herní projev, jakým se holky prezentují,“ dodal spokojený mostecký kouč.

INTERLIGA HÁZENKÁŘEK - 3. KOLO:

Veselí nad Moravou - Most 30:24 (15:12)

Nejvíce branek: Drotárová 8, Súkenníková 8/2, Chmelařová 5 - Kylarová 6/4, Ryšánková a Weisenbilderová 4. Rozhodčí: Halada, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/4 - 8/6. Vyloučení: 2/0. Diváci: 300.