Velký svátek se blíží, fanoušci motorismu jsou už ve střehu. Jejich pozornost před víkendovým evropským šampionátem truckerů v Mostě poutají především dva čeští piloti: v celkovém pořadí čtvrtý Adam Lacko z židovické stáje MKR Technology a jednička roudnické Buggyry a nyní v seriálu pátý David Vršecký.

„Pro mě je to strašně zvláštní a hodně prestižní závod, který se jede na domácí půdě před domácími diváky,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Deník 36letý David Vršecký, dvojnásobný mistr Evropy ze sezon 2008 a 2009.

Cítíte před Mostem větší napětí než jindy?

Určitě. Na jednu stranu je dobré, že jedete doma, že vás přijde povzbudit spousta lidí, známých, kamarádů. Na druhou stranu jste pod daleko větším tlakem. Jasně, nejedu v Mostě poprvé. Ale i teď, před desátým závodem, ten tlak prostě cítím.

Jaký výsledek vás potěší?

Rád bych dojel na bedně. Skončit doma v Mostě na stupních vítězů, to by bylo prostě úžasné. Poslední dva závody nám vyšly. Alespoň z našeho pohledu si myslím, že jsme si vedli dobře a dokázali se přiblížit třetímu místu.

Vítězství je jen sen?

Po dobách, kdy jsme byli jasnými favority, se konkurence neuvěřitelně rozšířila. Vyhrát může minimálně osm lidí, je to hrozně vyrovnané.

V jaké kondici je David Vršecký a v jaké jeho Buggyra?

Věřím, že jsme oba v dobré formě. Hodně jsme pracovali, testy ukázaly, že jsme v porovnání s loňským rokem dokázali zrychlit. Ale ani konkurence nespí. Uvidíme.

U příležitosti svého desátého startu v Mostě jste od vedení týmu včera dostal zlatou přílbu…

Doufám, že ji v Mostě pokřtím stylově.