Vyhrály jste 27:22. Takže spokojenost?

Takový výsledek bych před zápasem brala stoprocentně. Věděly jsme, že Norky poslední zápasy v jejich lize hrají špatně. Nevyhrály ani jeden zápas, ale pořád máme respekt z toho, že je to norský tým.

Docela jste si i zaběhaly.

Bylo to běhavé. To jsme ale věděly, všechny norské týmy hrají běhavou házenou.

Jak vidíte šance do odvety?

Pět branek z domácího prostředí je solidní výsledek. Osobně si myslím, že tak čtyři nebo pět branek jsme dostaly zbytečně. Bylo to po teči, po pasivitě. Naše obrana nebyla špatná, dobře chytala Domča (brankářka Müllnerová), takže si myslím, že šance do odvety tady je.

Překvapily vás Norky něčím?

Nevím jestli přímo překvapily, ale na začátku jsme byly připravné na to, že budou střílet z dálky, z levé spojky, ale prvních pět gólů jsme dostaly z pivota, to nás asi trošku zaskočilo. Proto jsme to zatáhly. Naštěstí se Norkám tolik střelecky nedařilo, dobře to pro nás dopadlo.

V létě jste byly na soustředění v Norsku. Pomohlo vám to?

Já si nemyslím, že to je typicky norský tým, je to namíchané – Švédky, Černohorka nebo Maďarka. Ale soustředění nám pomohlo hrozně moc, věděly jsme, že mají rychlou přihrávku, tvrdé balony, že se bude hodně běhat.

Loni jste vyhrály Vyzývací pohár. Dá se norský tým srovnat s některým právě z Vyzývacího poháru?

Já bych ho přirovnala k polskému Košalínu. Také měly střelecké spojky a pivota. Tenhle styl byl skoro podobný. Často střílely z dálky. To byl podobný tým.

Vypadá to, že se jako tým dostáváte do formy po ospalém začátku.

Doufám, že jsme nastavily zestupnou tendenci. Teď jsme měly týmy ze spodní části tabulky, takže se ten výsledek i ukázal, ale uvidíme. Tohle byl teprve první poločas, musíme zahrát dobře i v Levangeru.

Co vás tam může čekat?

Asi stejně bouřlivé prostředí jako bylo tady. Myslím, že jejich hala je o maličko menší. Bude to zase o tvrdé práci, běhání a osobních soubojích. Musíme přidat na tvrdosti. Ráda bych se dostala dál než jsem se dostala v poháru EHF se Slavií, tenkrát to bylo mám dojem semifinále.