"Minsk ukázal, že je hodně kvalitním soupeřem. Využívá svých fyzicky vyspělých hráček. Škoda, že jsme nevyužili našeho dobrého finiše v závěrečných minutách, mohli jsme vést ještě o více gólů. Byl jsem také samozřejmě moc rád, že se vrátily Szarková s Růčkovou. Obě byly moc platnými hráčkami i s výhledem na nedělní zápas. Co čekám od nedělního zápasu? No hrajeme venku, tedy papírově, ale zkusíme ho opět vyhrát," řekl mostecký kouč Peter Dávid.

Poprvé se v dresu Mostu představila v evropských pohárech i největší z posil Sára Kovářová. A zápas jí vyšel. "Zápas měl obrovské nasazení a my motivaci vyhrát. Začaly jsme takhle hned od začátku a to si myslím, že bylo pro naší výhru to nejdůležitější. Hodně jsme se na soupeře připravovali. Rozebírali jsme také videa," řekla Kovářová. Jaký rozdíl oproti Minsku, kde trenér Konstantin Charovarov hlásal, že se jeho svěřenkyně na Most speciálně nepřipravovaly. Absolvovaly jen běžné tréninky. V neděli večer je to možná bude mrzet. Jak sám zápas viděl?

„Dnešní hra byla dobrá, ale na to, jak v pohodě probíhala, jsme udělali strašně moc chyb. Přisuzuji to tomu, že jsme neznali mostecký tým. Po dnešním zápase to už ale bude jiné a doufám, že zítřejší zápas odehrajeme lépe. Pro diváky musel být dnešní zápas hodně zajímavý. Doufám, že zítřejší zápas odehrajeme lépe," hodnotil Charovarov.

Druhé střetnutí startuje v neděli v mostecké sportovní hale opět od 18.00 hodin.