Virtual Charity Run 2021 navazuje na loňský úspěšný ročník, do kterého se zapojilo téměř 1 200 sportovců, kteří přispěli částkou více než 180 000 Kč.

Výtěžek v symbolické výši 111 111 Kč byl věnován infekčnímu oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Zbylá částka posloužila pečovatelské službě v Ústí nad Labem na nákup tří kusů generátorů ozonu pro dezinfekci svých prostor.

,,Letošní výtěžek z akce věnujeme oddělení ARO Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, která v posledních měsících prochází velkou zatěžkávací zkouškou, a která denně pečuje o stovky pacientů. Víme, že sportovci jsou z aktuální situace smutní, ale pevně věříme, že se podobně jako na jaře dokážeme semknout a společně oceníme ty, kteří si to za své maximální úsilí opravdu zaslouží,“ uvedl organizátor akce Michal Neustupa.

Letošní ročník začíná 1. února a končí symbolicky 14. února na svátek svatého Valentýna.

Vypsány jsou oblíbené běžecké trasy na 5 a 10 kilometrů. Novinkou je také nesoutěžní trasa na pěti kilometrech chůze.

„Princip účasti je jednoduchý. Zájemci si vyberou den a trasu, zaregistrují se na www.miladatour.cz a pak už jen stačí zajít si do parku, do lesa nebo kamkoliv, kde se rádi prochází nebo běhají. Přispět třeba jen svou účastí a registrací mohou samozřejmě i Ti, kteří závodit nemohou nebo nechtějí,“ doplnil informace k akci Neustupa. 

Základní info
Kdy: 1. 2. – 14. 2. 2021
Kde: Kdekoliv, kde rádi běháte.
Trasy: 5 km běh / 10 km běh / nesoutěžní 5 km chůze
Kategorie: Muži / Ženy
Startovné:
• 150 Kč (obsahuje online certifikát o pomoci zdravotníkům)
• + možnost přispět dalším dobrovolným příspěvkem
• + možnost přispět zakoupením medaile