Soutěž nákladních automobilů v terénu neboli truck trial je odvětví motoristického sportu, v němž jde především o zručnost, rozvahu a jezdecké umění. Těžké nákladní automobily při tomto klání projíždějí s maximální přesností vytyčené branky v náročném terénu, často na samé hranici fyzikálních zákonů, což mnohdy znamená i karambol.

TRUCK TRIAL TEAM Horní Jiřetín se zúčastňuje seriálu mistrovství České republiky od roku 2007 se speciálem na bázi automobilu URAL 4320, který mnozí muži znají ještě z dob vojenské základní služby. Ale pozor, není to zil a nejezdí na benzín, na tyto záměny jsou kluci od urala velmi citliví! Nicméně to, že dnes slaví TRUCK TRIAL TEAM Horní Jiřetín úspěchy s uralem, je víceméně dílem náhody. Původně chtěla parta nadšenců jezdit s osmikolovou tatrou v královské třídě S5, na druhou stranu však chtěli něco výjimečného a neokoukaného. A když se naskytla možnost pořídit vůz URAL, bylo rozhodnuto. Jejich soutěžní URAL 4320 spadá do kategorie největších vozů s méně než čtyřmi nápravami. Výsledek stojí za to a dnes už jim nikdo neřekne jinak než „uraláci“.

Hned v první sezoně 2007 se dostavily úspěchy a tým vybojoval titul mistra protože jezdily dvě posádky i titul vicemistra republiky v kategorii S4. Druhý rok působení v seriálu mistrovství republiky byl poznamenán technickými problémy jejich trucktrialového speciálu, na všech závodech se opravovalo a tak je o titul připravila posádka s perfektně připravenou tatrou 815 6x6. V konečném hodnocení však i přesto obsadili druhé a třetí místo. Všechny závady a technické problémy se podařilo odstranit a tak se o prvenství v seriálu mistrovství České republiky a titul mistra znovu tvrdě bojovalo v letošní sezoně. A nutno podotknout, že s úspěchem, protože TRUCK TRIAL TEAM Horní Jiřetín získal titul mistra ČR zpět do svých rukou!

Poslední závod letošní sezony se jel v nádherné lokalitě v pískovně u obce Drnovice poblíž Blanska na Moravě, kde mohly posádky i vozy v plné parádě předvést, co v nich je. Atraktivní lokalitu si všichni účastníci jaksepatří užili a na své si dozajista přišli i diváci. V tomto závodě, který byl poznamenán opravou soutěžního speciálu po kolizi s obrovským kořenem, obsadila posádka Jaroslav Kocourek / Petr Leichner druhé místo a zajistila si tak definitivně první místo v celkovém pořadí v seriálu mistrovství republiky.

Druhá posádka ve složení Josef Bárta / Karel Prošek skončila na čtvrtém místě a celkově obsadila v mistrovství České republiky třetí místo. V Drnovicích však tato posádka předvedla exkluzivní kotrmelec přes střechu zpátky na kola a právem získala ohodnocení za nejhezčí „budku“.

Petr Leichner

Informace o týmu na www.trucktrialteam.cz.www.trucktrialteam.cz