V neděli doma 0:2 podlehl Vítkovicím a opustil tak desáté místo, které zaručuje předkolo play off.

„I když jsme měli šance, nedokázali jsme je proměnit. Bez góla se těžko vyhrává,“ lakonicky zhodnotil holou pravdu litvínovský brankář Martin Volke. Jeho protějšek Roman Málek si pod Krušnými horami připsal 41 čisté konto v kariéře. „Nula je hezká, ale tři body jsou hezčí. Hokej je týmový sport a my body potřebujeme. Kluci dnes výborně bránili,“ chválil spoluhráče v defenzivě zkušený brankář Ostravanů.

Litvínov si komplikuje cestu do play off. Je na jedenáctém místě a teď ho čekají tři zápasy u soupeřů. Jede do Brna, na Slavii a do Zlína. Těžký los. „Nevím zda přímo klíčové zápasy. My jsme měli sbírat body už tři nebo čtyři kola předtím,“ řekl gólman Volke.

Důležitost střetnutí viděl i asistent Vervy Viktor Lukeš. „Proti Vítkovicím jsme nechtěli bodovat, ale zápas vyhrát. Bez gólů to ale nejde,“ připomněl bídu v útoku. „Pořád jsme hledali hráče místo abychom hráli jednoduše a pouštěli více puků na branku. Ve třetí třetině jsme bojovali, nasazení bylo velké, ale zase málo střel,“ shrnul Lukeš.