„Vůbec jsem nad tím takhle nepřemýšlela. Ale je to pravda, že z té party, která se podílela na postupu z první ligy do interligy jsem tady už jen já a Domča (Müllnerová)," zamyslí se Kateřina Dvořáková. A zavzpomíná na začátky v nejvyšší soutěži.

„První dva roky jsme se spíše rozkoukávaly a zvykaly si na rychlejší a silovější házenou. Pak přišla nezapomenutelná sezona 2012/2013, kdy jsme získali triple vítězství v evropském Challenge Cupu, mistra WHIL a mistra ČR. V dalších sezonách se nám podařilo získat Český pohár a obhájit titul mistrů ČR, čehož si velmi cením a doufám, že to dokážeme letos znovu," přeje si hráčka, která nevyniká přesnou střelbou, ale především obrannou prací. V defenzivě umí pěkně přitáhnout šrouby. Trenéři na ní staví. Je málo zápasů, ve kterých by za poslední roky chyběla.

„Já jsem ráda, že jsem stále platným článkem týmu. Pár zápasů jsem kvůli zranění chyběla, asi nejvíc mě vyřadila operace ramene, ale stačila jsem se dát dohromady během přípravy, pak už byly spíše jen menší úrazy jako výron kotníku a podobně," vypočítává a vysvětluje proč jí nelákalo zkusit zahraničí a zůstala věrná Černým andělům.

„Házenou hraji hlavně pro radost a o zahraničí vůbec nepřemýšlím. Mým cílem je být oporou týmu v obraně a jak dlouho budu ještě házenou na vrcholné úrovni hrát? No, už nejsem nejmladší, takže záleží jak bude sloužit zdraví a uvidíme po sezoně," uzavírá Dvořáková, kterou dnes čeká zápas na půdě silných Michalovců.

Černí andělé dnes hrají v Michalovcích

Hned ve druhém kole narazí Mostečanky na aspiranta na celkové vítězství v letošní WHIL. Dnes totiž bojují v Michalovcích, kam vyrazily už včera. Jak zápas vidí trenér Černých andělů Peter Dávid? 

"Michalovce jsou každoročně největším adeptem na celkové prvenství v interlize. Nepovažujeme se za outsidera, ale v tomto zápase jsou favorité. Hrají doma a v Porubě potvrdili roli favorita vysokým brankovým rozdílem. Velmi vhodně doplnili tým na pravé spojce o Dubautsovou a celkově mají tým poskládaný z velmi kvalitních legionářek, které jsou tahounkami mužstva. My řešíme aktuální výpadek Simony Szarkové ze hry. I přesto, že se její zranění ramene zlepšuje, stále to není ono a vleče se to. Jelikož nás čeká náročná cesta, tak na tento zápas cestujeme o den dříve. Zvláštní pak je, že se favoritem na celkové prvenství utkáme u nich doma hned druhé kolo. Na druhé straně si člověk nevybere. Ani jeden tým totiž není ve WHIL příliš rozehraný. Na zápas se těšíme," řekl k duelu Dávid.