„Věřila jsem, že bychom je mohli porazit," řekla po střetnutí a přidala: „Každopádně jsem z toho vybruslili dobře. Ostudu jsme neudělali," doplnila reprezentantka.

Tak v odvetě nakonec těsná porážka 20:22. Jak jste jí viděla?

Jsem ráda, že jsme odehráli takový zápas, jaký jsme odehráli. Ztratili jsme bohužel vyhraný zápas z mého pohledu, protože dneska byli Rusky k poražení. Je škoda, že jsme nedokázali náskok udržet. Z tohoto pohledu mě to hrozně mrzí, připravovali jsme se na ně a bylo vidět i na nich, že se chystali. Strašně špatně jsme se proti nim v prvním poločase prosazovali a dávali branky. Ve druhém poločase jsme se trochu rozstříleli a začalo nám to tam i padat, proto jsme to otočili. Pak jsme ovšem měli vyloučení, neproměnili šance a to nás stálo vítězství.

Jejich brankářka byla ovšem hodně skvělá.

Přesně tak, i my jsme toho hodně nedali, ale chytala opravdu dobře. Narazili jsme na naší špatnou produktivitu.

Jaký je váš pohled na celé dvojutkání, protože jako Most jste byli outsider.

Byli jsme outsider, co si budeme namlouvat, ale myslím si, že jsme z toho vybruslili úplně výborně. Jsem na náš tým strašně pyšná, že jsme to takhle zvládli. Nevím, kde se ta síla týmu bere, protože proti Partizánkám (Partizánskému) to byl otřesný výkon a tři dny nato dokážeme hrát s prvním mančaftem evropské ligy vyrovnaně. Asi v našem týmu někde dřímá nějaká síla a touha po vítězství v něm určitě je. Nejde to ovšem ukazovat jen proti silnějším soupeřům, ale předvádět se musíme i proti těm slabším. Teď už nás čeká jen česko-slovenská WHILka, tak je potřeba ukazovat kvalitu, jakou jsme předvedli s Rostovem. Ostudu jsme ale rozhodně neudělali.

Čím to podle vás bylo, že když jste vedli v zápasech, nakonec jste nedokázali udržet vedení?

Myslím, že celkovou nervozitou, že můžeme vyhrát, pak uděláme nějakou technickou chybu a přijdou i vyloučení, která nás stojí spoustu sil a takový soupeř dokáže tohle využít úplně maximálně.

Věřila jste dneska, když jste vedli o tři branky, že by to mohlo klapnout?

Věřila jsem, fakt jsem byla natěšená, že chybí jen kousíček, ale poslední krok bývá hodně těžký a teď se potvrdilo, že to přísloví nevzniklo jen tak nadarmo. Chyběli nám dva góly, abychom to vítězství urvali a ne ztratili vyhraný zápas.

Celkově jste v evropském poháru hráli čtyři zápasy. Co vám daly?

Byly to čtyři zápasy. Ve švýcarském Brühlu jsme odehráli fantastické utkání, doma už se nám tolik nedařilo. Tenhle dvojzápas jsme zase měli konfrontaci s ruskou ligou. Potvrdili jsme si, že házená v Mostě za tu dobu hrozně rozkvetla. Teď to chce udržet a potvrdit i v domácí soutěži.