Podnikem odstartoval třídílný Vysokomýtský maraton, protože na tuto trať se tým vrátí ještě během dvou následujících víkendů. Pojede se tu šampionát Slovenska a Moravský pohár a poté i oficiální Mistrovství ČR. "Jako přípravu na další podniky jsme tentokrát nenechali nic náhodě a ve finále všech tří sérií hodláme zamířit co nejvýš," řekl trenér školou povinných závodníků Ivan Houzák.

V Mini 60 byla tentokrát neuvěřitelně vyrovnaná konkurence a už jen měřený trénink naznačil, že závody se pojedou na ostří nože. Hned deset jezdců se totiž vešlo do jedné jediné sekundy a mezi nimi byli šestý Skočdopole a osmý Králík. Ve třech nedělních bodovaných rozjížďkách ukořistil Skočdopole třetí, páté a čtvrté místo a to jej v součtu vyneslo na bronzový stupínek podia. "V průběžném hodnocení Karting Cupu tak Dan s přehledem drží druhé místo a během posledního podniku v německém Wackersdorfu půjde jednoznačně o udržení celkového stříbra. V Mýtě šlo každopádně o krásné závody, když se kolo za kolem měnilo pořadí prvních osmi vyrovnaných jezdců a viděli jsme nádherné souboje s čistými předjížděcími manévry bez jakýchkoli kontaktů," pochvaloval si trenér. Dodejme, že Adam Králík v závodech vyjel dvě desátá a jedno deváté místo a celkově skončil desátý. Zazářil však například v momentě, kdy ve třetí jízdě zajel nejrychlejší kolo závodu a teprve v konci jej o tisíciny sekundy předstihl jeden ze soupeřů.

Janovský a Nigrin pro tento podnik přestoupili do vyšší třídy a místo dosavadních "šedesátek" startovali v rychlejší kategorii Easy 100. I tady si v ostré konkurenci vedli velice slušně. Nigrin zaznamenal čtvrtý nejlepší čas v kvalifikaci a v závodech pak dvě pátá a jedno třetí místo. Celkově tedy skončil čtvrtý. Janovský po osmém místě z měřeného tréninku dojel dvakrát třetí, ale v poslední jízdě měl smůlu a skončil se ztrátou až desátý. I tak to však vydalo na body za celkové páté místo.

"I když sezóna finišuje, čeká nás toho ještě hodně. Každý z podniků bereme i jako soustředění naší HKC Akademie motorsportu a bodovaná umístění dávají našemu směru za pravdu. Umístění mezi nejrychlejšími jezdci na úrovni republiky i středoevropských zemí je prostě prioritou," dodal trenér.

Dušan Matouš